Strona główna Wydarzenia Zawsze gotowi by odeprzeć ogień

Zawsze gotowi by odeprzeć ogień

0

Walka z żywiołem bywa trudna, ale przy użyciu wiedzy i odpowiedniego sprzętu da się go okiełznać. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z małą remizą ochotniczej straży pożarnej, czy też państwową jednostką – każda z nich powinna być odpowiednio wyposażona. Gdzie można zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt?

Zaopatrzenie tego rodzaju z pewnością nie znajduje się w pobliskim markecie budowlanym. Nieprzypadkowo powinniśmy go szukać w sklepach specjalistycznych, które mają bogatą ofertę w tym zakresie. Dziś niektóre z nich oferują tego rodzaju artykuły także w Internecie. Czy zakup sprzętu strażackiego w sieci ma swoje uzasadnienie?

Prawidłowy przepływ wody
Niezawodne oprzyrządowanie to podstawa w momencie, gdy chodzi o ratowanie ludzkiego życia. Choć na tego rodzaju sprzęcie nie można oszczędzać, budżet wielu jednostek ochotniczych jest dość ograniczony. Jednak to, co skuteczne podczas akcji gaśniczej, często można nabyć znacznie taniej, o ile zdecydujemy się na zakup przez Internet.

Ze względu na budowę wyróżniamy dwa rodzaje węży strażackich. Pierwszy z nich to ssawny, czyli posiadający druciany oplot. Ma to na celu uniknięcie spłaszczania w momencie zasysania dużej ilości wody. Inny typ to tłoczny wąż strażacki, którego ze względu na prostą konstrukcję o wiele łatwiej jest zwinąć.

Zdaniem specjalistów najlepszymi wężami są te wykonane z jedwabiu poliestrowego. Przy prawidłowym podłączeniu cechują się wzorową przepustowością. Takie węże strażackie wbrew pozorom nie muszą być drogie. Decydując się na zakup w specjalistycznym sklepie, mamy pewność, że jest to produkt oryginalny, czyli o parametrach zgodnych ze wskazaniami producenta.

Na ratunek po zalaniu
Działania straży pożarnej nie ograniczają się wyłącznie do gaszenia pożarów. Ekipy wzywane są także przykładowo wtedy, gdy dochodzi do zalania jakiegoś budynku. Są to przypadki, w których również nie sposób obyć się bez profesjonalnego sprzętu, jeśli konieczne jest usunięcie dużych ilości wody w możliwie krótkim czasie.

Niezastąpione podczas tego rodzaju akcji będą wydajne pompy szlamowe. W porównaniu do innych tego typu urządzeń doskonale radzą sobie również z wypompowaniem zabrudzonej wody. Tego rodzaju pompy znajdziemy obecnie m.in. w ofercie strażackiego sklepu internetowego Strefa998, który działa na rynku z powodzeniem od 2012 roku.

Wąż strażacki czy pompa szlamowa to tylko część oferty rzeczonego podmiotu. W asortymencie sklepu Strefa998 znajdziemy ponadto takie artykuły jak np.: kombinezony, odzież ochronną, aparaty powietrzne, detektory, sprzęt wysokościowy, pilarki elektryczne i wiele innych. Oferta nieustannie poszerza się o nowe produkty do działań specjalnych adresowane nie tylko do straży pożarnej.

Odpowiednio wyposażony strażak ma duże szanse, by w możliwie krótkim czasie opanować sytuację i przejść do kluczowych działań, które mogą finalnie uratować komuś życie. Wymiana wysłużonych sprzętów to coś w pełni zrozumiałego. Finalnie może kosztować jednostkę o wiele mniej, jeśli skompletuje zamówienie np. w sklepie internetowym Strefa998.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułIMGW ostrzega przed burzami z gradem
Następny artykułJaki pomnik powinien stanąć na skwerze Kaczyńskiego? Ostatni moment na udział w konsultacjach