Strona główna Wydarzenia Świdnica Zajęcia rekreacyjne dla seniorów i juniorów. Wkrótce ruszą zapisy

Zajęcia rekreacyjne dla seniorów i juniorów. Wkrótce ruszą zapisy

0

W lipcu i sierpniu będą odbywać się bezpłatne zajęcia dla seniorów (wiek 60+) i juniorów (wiek 7-14 lat), prowadzone w ramach projektu „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa”.

Dla uczestników przewidziano następujące formy spędzenia wolnego czasu:

  • nordic walking – zajęcia na powietrzu, forma rekreacji polegająca  na marszu ze specjalnymi kijami,
  • turystyka – wycieczki po Świdnicy oraz do miast partnerskich projektu o różnorodnej tematyce, połączone z zajęciami w terenie.

Zapisy do poszczególnych grup rozpoczną się w środę, 17 czerwca i będą prowadzone przez Regionalną Informację Turystyczną i Kulturalną w Świdnicy (ul. Wewnętrzna 2, Rynek). Od 17 do 20 czerwca zapisywać się mogą tylko seniorzy wraz z dziećmi nad którymi będą sprawować opiekę. W przypadku wolnych miejsc w kolejnych dniach będą prowadzone zapisy samych seniorów chcących wziąć udział w warsztatach. Zapisywać się można osobiście lub telefonicznie (nr tel. 74/ 852 02 90).

Niezbędne dane do zapisów: imię i nazwisko, adres zameldowania, rok urodzenia, nr telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona – w czterech grupach uczestniczyć może łącznie 80 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy muszą posiadać środki ochrony osobistej – maseczki. Zaleca się aby w zajęciach nie brały udziału osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą, u której potwierdzono lub podejrzewa się zakażenie SARS-Cov-2, objętej kwarantanną, a także osób wykazujących objawy infekcji dróg oddechowych.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPompują dla chorych maluchów. Do charytatywnego #GaszynChallenge włączyli się strażacy, policjanci i gminni urzędnicy [VIDEO]
Następny artykułSynoptycy ostrzegają przed burzami z gradem