Strona główna 112 Wpadka złodzieja. Ukradł same prawe buty

Wpadka złodzieja. Ukradł same prawe buty

2

Świdnicka policja zatrzymała 40-letniego złodzieja, który w jednym ze sklepów obuwniczych ukradł buty o wartości ponad 2 tys. złotych. Jak się okazało, łupem nieudolnego rabusia padły wyłącznie… prawe buty.

W nowe pary butów próbował wzbogacić się 40-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który we wtorek wybrał się do jednego ze sklepów obuwniczych znajdujących się terenie Świdnicy. – Gdy już zapełnił “wybranym” towarem swoją torbę, wykorzystując nieuwagę personelu opuścił sklep nie płacąc za towar. Jego łupem padło sześć butów męskich jednej ze znanych sportowych marek, o łącznej wartości ponad 2 tys. złotych – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Wszystkie zrabowane buty były jednak prawe.

Swoją “zdobyczą” 40-latek nie cieszył się długo. Chwilę po dokonaniu kradzieży został ujęty przez pracownicę sklepu, jednak zrabowanego obuwia nie posiadał już przy sobie. – Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji i trafił do policyjnego aresztu. Następnie w wyniku pracy z zatrzymanym policjanci odzyskali skradzione wcześniej buty – dodaje Ząbek. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/