Strona główna 112 Sposobem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Okazało się, że kierował pod wpływem narkotyków

Sposobem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Okazało się, że kierował pod wpływem narkotyków

0

Do dwóch lat więzienia grozi 19-latkowi zatrzymanemu na terenie Świdnicy, u którego wstępne badanie wykazało, że kierował pod wpływem substancji psychotropowych.

Do zatrzymania doszło 28 czerwca, około godziny 22.30. – Policjanci wydziału prewencji świdnickiej komendy, patrolując rejon miasta Świdnica, zauważyli samochód osobowy marki Ford Focus. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący – 19-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego – jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje Ząbek. Za jazdę pod wpływem narkotyków 19-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/