Strona główna Wydarzenia Projektowanie i tworzenie aplikacji internetowych – po co się to robi?

Projektowanie i tworzenie aplikacji internetowych – po co się to robi?

0

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań pozwala w sposób znaczący usprawnić realizację wielu procesów w firmie. Często jest to podstawa rozwoju, który pozwala na dotarcie i pozyskanie nowych klientów. Wszystkie te zadania spełniają aplikacje internetowe.

Ich tworzenie nie należy do zadań prostych. Wymaga bowiem nie tylko posiadania umiejętności programistycznych, ale również zdolności dostosowania ich do potrzeb odbiorców, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Spełnienie tych kryteriów pozwala stworzyć przydatną aplikację internetową, czyli specjalne oprogramowanie dla firm, które jest instalowane na serwerze, tak aby stało się dostępne dla wszystkich bądź wybranych pracowników mających dostęp do Internetu. Warto jednak w tym miejscu się zatrzymać i spróbować odpowiedzieć na pytanie, po co w ogóle powstają aplikacje internetowe i w jaki sposób są w stanie wspomóc codzienną działalność firmy.

Wsparcie działań biznesowych
Aplikacje internetowe, inaczej zwane webowymi, pomagają wdrażać nowoczesne rozwiązania i narzędzia, które są wykorzystywane w ramach realizacji konkretnych projektów lub ogólnego funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Tworzone są one w taki sposób, aby znacząco usprawnić prowadzenie poszczególnych działów. Bardzo często upraszczają wykonanie wybranych procesów. Mowa tu na przykład o komunikacji między pracownikami, która dzięki aplikacjom internetowym może stać się znacznie łatwiejsza i sprawniejsza. Do tego dochodzą rozwiązania odpowiedzialne za zarządzanie i administracje.

To jednak nie wszystko, ponieważ aplikacje internetowe są użytkowne nie tylko „wewnątrz” firmy, ale również w ramach komunikacji z klientami. Tworzone narzędzia mogą chociażby ułatwić ustalenie grupy docelowej oraz przedstawianie gotowej oferty.

Oczywiście funkcjonalność aplikacji internetowych jest zależna od ich rodzaju. Agencja Gapper tworzy je z wykorzystaniem wszystkich najnowszych technologii. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zaproponować przygotowanie między innymi:

  • aplikacji dedykowanych – są one tworzone „na miarę”, a więc zgodnie z konkretnymi potrzebami i zaleceniami klienta. Bardzo często są dostosowywane specjalnie do jednego projektu, który ma zostać przez nie wsparty,
  • aplikacji e-learningowych – służą do nauki i poprawy efektywności nauczania. Znacznie ułatwiają wykorzystanie materiałów szkoleniowych, pozwalają również na przygotowanie lekcji, kursów i testów,
  • aplikacji transakcyjnych – w tej kategorii umieścić możemy między innymi aplikacje bankowe, platformy e-commerce, ale również porównywarki cenowe czy też aplikacje nawigacyjne,
  • systemów B2B, B2C – aplikacje dla klientów biznesowych i indywidualnych,
  • systemów ERP – wspomagają zarządzanie i organizację pracy. Będą to na przykład systemy księgowe, finansowe i planowania produkcji.

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii, aplikacja webowa może zostać opracowana w sposób niemal dowolny. Wszystko zależy więc od potrzeb zgłaszających się do agencji klientów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułReklama w Niemczech – dlaczego to się opłaca?
Następny artykułOd 8 czerwca 30-tka pojedzie inaczej