Strona główna Wydarzenia Od soboty otwarte granice z państwami UE. Wjazd do Polski już bez...

Od soboty otwarte granice z państwami UE. Wjazd do Polski już bez kwarantanny

0

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywróci pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Od tego momentu służby obecne na granicy będą prowadziły jedynie wyrywkowe kontrole, a osoby wjeżdżające do kraju nie będą musiały odbywać obowiązkowej kwarantanny.

Od soboty 13 czerwca będzie można swobodnie podróżować i przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej. Zniesione zostaną wprowadzone w marcu kontrole graniczne, a podróżni zyskają na powrót prawo do swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP. Nie będą też musieli odbywać kwarantanny.

W dalszym ciągu zamknięte pozostaną granice zewnętrzne UE. Przez granicę z Rosją, Białorusią i Ukrainą do Polski będą mogli wjechać obywatele polscy, a także cudzoziemcy, którzy są małżonkami, albo dziećmi obywateli polskich lub pozostają pod ich stałą opieką. Wjazd będzie możliwy również dla cudzoziemców posiadających Kartę Polaka, oraz osób posiadających stopień dyplomatyczny i członków ich rodzin. Prawo wjazdu będą także mieli, między innymi, cudzoziemcy mający prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium Polski i cudzoziemcy mający prawo do pracy w Polsce.

/gov.pl, opr. mn/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Ponad 150 osób w kwarantannie
Następny artykułTrybuna w przebudowie