Strona główna Wydarzenia Świdnica Ochronne przyłbice trafiły do świdnickiego szpitala, maseczki do pogotowia

Ochronne przyłbice trafiły do świdnickiego szpitala, maseczki do pogotowia

0

Do medyków z Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy oraz Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w dalszym ciągu trafia wsparcie przekazywane w związku z epidemią COVID-19. Świdniccy ratownicy cały czas przypominają, by pomimo zluzowania większości obostrzeń, stosować się do zasad bezpieczeństwa.

Makerspace „Strzegomska Drukosfera” przy Pracowni Orange w Zespole Szkół w Strzegom, w ramach projektu Fundacji Orange realizowanego przez Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Środowiskowym Klubie Młodzieżowym w Strzegomiu, przekazała na rzecz świdnickiego szpitala przyłbice ochronne wydrukowane przy pomocy drukarek 3D – poinformowali we wtorek przedstawiciele placówki.

Wsparcie trafiło także do świdnickiego pogotowia, którego pracownicy otrzymali w ostatnim czasie maseczki przekazane przez OSP Jaroszów oraz sołectwo Rogoźnica, a także słuszną porcję owoców i słodyczy od Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Arte. Medycy otrzymali również od Cukrowni Świdnica finansową pomoc w wysokości 5000 zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu.

Ratownicy zachęcają przy tej okazji, by pomimo znoszenia kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią, zachowywać dystans społeczny, nosić maseczki, dezynfekować ręce, unikać skupisk ludzkich i nie okłamywać służb udzielających pomocy.

/opr. mn/

fot. SPZOZ w Świdnicy, SPZOZ PPR w Świdnicy

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Już 80 ozdrowieńców
Następny artykułO krok od wypadku na al. Niepodległości. Zapobiegł mu kierowca autobusu [VIDEO]