Strona główna 112 O krok od tragedii. Rozszczelniona butla gazowa

O krok od tragedii. Rozszczelniona butla gazowa

2

Przez całą noc 11 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej pracowało przy zabezpieczeniu butli gazowej na osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Błękitnej w Milikowicach. Konieczna była ewakuacja 9 mieszkańców.

Zdjęcia OSP Jaworzyna Śląska

– Zgłoszenie o rozszczelnieniu butli otrzymaliśmy w niedziele o 19.35 – informuje st. asp. Paweł Szydłowski z PSP w Świdnicy. Z niewyjaśnionych przyczyn doszło do awarii butli o pojemności 2700 litrów, znajdującej się przy jednym z domów jednorodzinnych. – Problemem okazało się jej umiejscowienie i woda. Domy jednorodzinne na tym osiedlu posiadają butle gazowe, które zakopywane są w przydomowych ogródkach. Podczas wczorajszych opadów ta butla została zalana. Wydobywający się gaz powodował zamarzanie zaworu i dopływu. Musieliśmy wykopać rów odprowadzający wodę i dopiero po wielu próbach udało się butlę zakręcić. Ze względu na zagrożenie zapadła decyzja o ewakuacji 9 mieszkańców z okolicznych domów – opisuje zastępca rzecznika PSP w Świdnicy. Na miejsce został wezwany technik, który zakładał instalację.

Akcja zakończyła się powodzeniem dzisiaj o godzinie 4.39. Brało w niej udział 7 zastępów zawodowej straży pożarnej oraz OSP Jaworzyna Śląska, Pastuchów, Witoszów i Nowice.

/asz/