Strona główna Zwierzaki Nietypowa interwencja pracowników schroniska. Wąż i jaszczurka zostały bezdomne po eksmisji właścicieli

Nietypowa interwencja pracowników schroniska. Wąż i jaszczurka zostały bezdomne po eksmisji właścicieli

0

Pracownicy świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt otoczyli opieką dwa gady – węża i jaszczurkę, które zostały porzucone po tym, jak ich dotychczasowi właściciele zostali eksmitowani z zajmowanego lokalu mieszkalnego. – Sytuacja była o tyle dramatyczna, że zwierzęta stały pół dnia na dworze, przy silnych opadach deszczu i niskiej temperaturze. Natychmiast udzieliliśmy im pierwszej pomocy – relacjonują przedstawiciele schroniska, szukając teraz nowego domu dla scynka berberyjskiego.

Wychudzony wąż boa został otoczony właściwą opieką i trafił już do nowego domu. – Jaszczurka to scynk berberyjski. Ma brak palców w tylnej kończynie, ale poza tym jest oswojoną z ludźmi, energiczną jaszczurką. Scynk może zostać przekazany do adopcji. W porozumieniu z naszymi wolontariuszami, pasjonatami gadów, będziemy decydować o powierzeniu scynka nowemu opiekunowi – wyjaśniają przedstawiciele schroniska.

Przypominają przy tym, że zwierzę potrzebuje przestronnego terrarium, dogrzewania, pokarmu w postaci larw i świerszczy, zaś opieka weterynaryjna nad gadami wymaga specjalisty z zakresu zwierząt egzotycznych. Obowiązkiem nowego właściciela będzie również zgłoszenie rejestracji gada w starostwie właściwym dla miejsca zamieszkania, a także podpisanie umowy adopcyjnej. Osoby zainteresowane adopcją jaszczurki proszone są o kontakt pod numerem telefonu 790 241 451.

/Fundacja Mam Pomysł, opr. mn/

Poprzedni artykułAntykwariat stacjonarny czy online? Który lepiej wybrać?
Następny artykułOstatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS