Strona główna Wydarzenia Maglownica do prasowania – nieodzowny element wyposażenia hotelu

Maglownica do prasowania – nieodzowny element wyposażenia hotelu

0

W każdym hotelu czy też innym obiekcie noclegowym obowiązuje lista wyposażenia, bez którego nie można się obejść. Poza oczywistym umeblowaniem i innymi elementami wystroju, a także niezbędnymi tekstyliami, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości maglownicę do prasowania. Jest to istotne szczególnie w ostatnim czasie, gdy tak dużą wagę przywiązuje się do dezynfekcji, dbałości o higienę i zachowanie nienagannej czystości. Na jakie urządzenie się zdecydować?

1. Magiel przemysłowy – co to takiego?
2. Magiel elektryczny – zalety
3. Na jaki magiel się zdecydować?

Magiel przemysłowy – co to takiego?
Magiel kojarzy się z czasami, które odeszły już do lamusa. Niemniej jednak również współcześnie jest to urządzenie, które ma wielu zwolenników oraz użytkowników. Magla z reguły nie stosuje się w domach prywatnych – wciąż funkcjonują jednak punkty, w których można w ten sposób uprasować swoje pościele, obrusy czy firanki. Dużą popularnością niezmiennie cieszy się zaś magiel przemysłowy, który zastosowanie znajduje w takich gałęziach gospodarki, jak hotelarstwo i gastronomia. Branże te użytkują bowiem na co dzień tekstylia, które wymagają regularnego prania i prasowania, by zapewnić klientom i gościom nienaganną czystość oraz higienę. Jest to o tyle ważne, że w ostatnim czasie wprowadzono wiele obostrzeń, które wymagają od hotelarzy zachowania nie tylko nienagannej czystości, ale również zadbania o dezynfekcję.

Urządzeniem, dzięki któremu można uprasować tekstylia o dużych wymiarach, jest maglownica do prasowania. Jej działanie opiera się na zastosowanej technologii – tkanina trafia pomiędzy nagrzane (gazowo lub elektrycznie) walce maszyny. Odpowiedni nacisk sprawia, że ulega wyprostowaniu.

Magiel elektryczny – zalety
Doskonałe rezultaty prasowania używanych przez hotele czy restauracje tekstyliów zapewnia magiel elektryczny i takie właśnie urządzenie rekomendujemy. Poza oczywistymi zaletami, jakimi są: sprawny proces prasowania, idealnie wygładzone pościele czy obrusy, prasowanie za pomocą maglownicy zapewnia także dezynfekcję (dzięki wysokiej temperaturze). Tak wysoka temperatura pozwala także na pozbycie się z powierzchni tkanin użytych do prania środków chemicznych, co jest niezwykle istotne dla zdrowia. Ponadto wysoka temperatura zabija drobnoustroje i bakterie. Wracając zaś do samego magla elektrycznego – jest to urządzenie, nagrzewające wałki za pomocą prądu. Posiada elektroniczną jednostkę sterującą, dzięki której możliwe jest optymalne zużycie energii oraz monitorowanie wszelkich parametrów. Zastosowany w tym urządzeniu termostat zapobiega przegrzaniu, a grzałki są odporne na wilgoć. Pomocną funkcją jest również regulacja prędkości.

Na jaki magiel się zdecydować?
Maglownice to urządzenia, które występują oczywiście w rozmaitych wariantach, różniących się od siebie wielkością, parametrami, czy źródłem nagrzewania walców. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego sprzętu do swojego hotelu? Jeśli chodzi o energooszczędność i optymalizację procesu prasowania, to dziś większość modeli magli przemysłowych zapewnia energooszczędną, a jednocześnie efektywną, pracę. Co istotne – urządzenia są łatwe w obsłudze, mimo zastosowanych w nich zaawansowanych technologii. Sprawną obsługę oraz bezpieczeństwo użytkowania zapewnia na przykład elektroniczny panel sterowania, nieustannie monitorujący parametry, a także termostat. Ponadto magiel przemysłowy przystosowany jest do regularnego stosowania, przy czym nie niszczy tkanin. Dobór wielkości urządzenia jest natomiast kwestią indywidualną, uzależnioną od ilości miejsca oraz wymiarów najczęściej użytkowanych tekstyliów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPodziękują za posługę biskupa Ignacego Deca
Następny artykułSynoptycy prognozują burze z gradem. Ostrzeżenie II stopnia dla powiatu świdnickiego