Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Krzyżowa zaprasza na półkolonie i kolonie

Krzyżowa zaprasza na półkolonie i kolonie

0

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży zaprasza do aktywnego spędzenia lata w Krzyżowej. Fundacja zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty artystycznych, językowych i magicznych półkolonii i kolonii.

W tym roku w Krzyżowej odbędą się 4 projekty adresowane do uczestników w wieku od 7 do 17 lat. Ich międzynarodowy charakter jest zależny od obowiązujących zasad i ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. W przypadku braku możliwości przyjazdu uczestników z zagranicy, w projektach wezmą udział tylko uczestnicy z Polski.

Nasze zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci, kształtowanie osobowości w duchu współpracy i poszanowania przyrody, zwiększenie umiejętności społecznych i językowych.  Zajęcia będą prowadzone przez międzynarodowy zespół pedagożek z doświadczeniem w edukacji humanistycznej i pozaformalnej. – podkreśla Anna Kudarewska, dyrektorka ds. programowych i kierowniczka MDSM.

W tym roku tematem przewodnim półkolonii w Krzyżowej będzie bliskość natury, ekologia, wiedza o środowisku oraz działania skierowane na jego ochronę. Opierając się na tym temacie przewodnim, odbędą się zajęcia w dwóch profilach – językowym i artystycznym.

Sztuka i różnorodność stanowią centralne elementy kolejnego projektu – „Kuźni Młodych Artystów” – wydarzenia adresowanego do młodzieży w wieku 13-17 lat. – Naszym celem jest stworzenie międzydyscyplinarnej przestrzeni dla kształcenia i doświadczania. Oprócz sesji integracyjnych oraz animacji językowych oferujemy szereg warsztatów i zajęć, które pozwolą młodzieży odkryć swoje talenty i je dalej rozwijać: cyrk, taniec, DIY (Do-It-Yourself: zajęcia artystyczne, majsterkowanie) – dodaje Anna Kudarewska.

Natomiast podczas „Magicznego lata” dzieci w atmosferze zabawy będą mierzyć się z pytaniem jak wyobrażają sobie siebie w przyszłości, co by zmienili, gdyby mogli, oraz co oznacza zaufanie i odwaga. Dzieci odwiedzi również profesjonalny iluzjonista, który nauczy je magicznych sztuczek.

Anna Kudarewska zaznacza, że bezpieczeństwo uczestników projektów jest najważniejsze: – Działamy zgodnie z wytycznymi MEN i GIS, a regulaminy wypoczynku znajdują się na naszej stronie internetowej.

Więcej o wakacyjnych projektach Fundacji „Krzyżowa” można znaleźć na stronie Fundacji: www.krzyzowa.org.pl oraz na Facebooku @FundacjaKrzyzowa.

/Informacja organizatora/