Strona główna 112 Kompletnie pijani za kierownicą

Kompletnie pijani za kierownicą

1

Mimo wysokich kar nadal nie brakuje kierowców, wsiadających za kierownice po alkoholu. Tylko od wczoraj mundurowi świdnickiej komendy zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na podwójnym „gazie”.


Pierwsza sytuacja miała miejsce w Świebodzicach. W poniedziałek 1 czerwca ok. godz. 10.20  funkcjonariusze komisariatu policji w Świebodzicach  na ul. Wałbrzyskiej zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki  Skoda, którym kierował 69-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. W czasie badania wyszło na jaw, że kierowca ma w organizmie 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Drugi „drogowy as” zatrzymany został  na terenie Świdnicy 2 czerwca kilka minut po północy. To 62-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Zatrzymany został, gdy kierował samochodem osobowym marki Audi, mając blisko 1,7  promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu obydwaj mężczyźni usłyszą zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co może im grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat i utrata prawa jazdy.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułPtasie odchody, pety. „Czy tak powinien wyglądać wjazd na SOR?”
Następny artykułTegoroczna impreza odwołana, za rok chcą wrócić ze zdwojoną siłą!