Strona główna Wydarzenia Jak zabezpieczyć dom przed niechcianymi gośćmi?

Jak zabezpieczyć dom przed niechcianymi gośćmi?

0

Posiadacze domów z ogrodem z pewnością znają ból w postaci niechcianych gości. Nie chodzi tu tylko o osoby, które bez zaproszenia wchodzą na teren posiadłości, ale również o zwierzęta. Jak się przed nimi bronić?

Ogrodzenie wokół domu
Niestety, przed nieproszonymi, czworonożnymi gośćmi nie da się ochronić w inny sposób niż montując płot. O ile człowiek być może zareaguje na tabliczkę z napisem „teren prywatny”, to ciężko wymagać od zwierzaka podobnej reakcji. Dlatego też niezbędne wydaje się zainwestowanie w ogrodzenie wokół domu – a oprócz tego bramę. Na szczęście, jej otwieranie nie przysporzy dużego problemu, jeśli zainwestujemy również w napęd do bramy.

Przesuwna czy zwykła?
Klasyczna brama otwierająca się do wewnątrz lub na zewnątrz jest zdecydowanie tańsza, jednak dużo mniej praktyczna od modeli przesuwnych. Dzieje się tak ze względu na fakt, że brama przesuwna nie wymaga żadnej przestrzeni z przodu ani z tyłu, gdy jest otwierana: po prostu przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Szczególnie w miejscach, gdzie przestrzeni nie ma dość dużo na otwieranie bramy do przodu bądź do tyłu, świetnym rozwiązaniem są modele, które przesuwają się w bok. To znaczna oszczędność miejsca, a specjalne napędy bram przesuwnych pozwolą uniknąć konieczności samodzielnego przesuwania bramy.

Jak działa napęd?
To specjalny, niewielkich rozmiarów silnik, który umożliwia przesuwanie bramy bez użycia ludzkich mięśni. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy bramę otwiera osoba, która nie ma zbyt wiele siły lub ze względu na niewielkie ograniczenia ruchowe po prostu nie da rady tego zrobić. Dodatkowo, wiele bram z napędem jest wyposażonych w wygodny pilot, który umożliwia otwarcie jej bez konieczności opuszczania pojazdu. To rozwiązanie szczególnie doceniane w okresie jesienno-zimowym, kiedy aura pogodowa nie zachęca do przebywania na dworze.

Bramy garażowe
Podobnie wygląda kwestia otwierania bramy garażowej. Choć można ją otwierać za pomocą siły własnych mięśni, specjalistyczne napędy bram garażowych mogą zrobić to w naszym imieniu. Podobnie jak w pierwszym przypadku, tak i tutaj tego typu otwieranie może działać z użyciem wygodnego pilota. Wartością dodaną w przypadku zamykania obydwu bram jest fakt, że gdy wyjeżdżamy, nie ma konieczności zatrzymywać się i zamykać wszystkiego po kolei ręcznie. To dość żmudny proces, który potrafi zająć nawet kilka lub kilkanaście minut dziennie, dlatego też to rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością wśród posiadaczy przydomowych bram i garażów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWprowadzono drugi stopień alarmowy w całym kraju
Następny artykułPrzedszkolaki z dyplomami na koniec roku [FOTO]