Strona główna Wydarzenia Dywany sizalowe

Dywany sizalowe

0
W ciągu ostatnich kilku lat naturalne materiały zyskały dużą popularność – jeśli chodzi o dekorację, nie tylko na zewnątrz, ale także we wnętrzach. W przeszłości materiały z włókien naturalnych były szeroko stosowane na zewnątrz ze względu na ich wytrzymałość i wszechstronność. Chodzi o materiały takich jak sizal, juta czy kokos, które tak często wykorzystywane są do produkcji dywanów.
Na zewnątrz i do wnętrza
Dywany sizalowe: https://dywanowy24.pl/kolekcja/dywany-sizal/ są jednym z najbardziej popularnych elementów dekoracyjnych wykonanych z włókna naturalnego. Są  one wykonywane ręcznie poprzez zaplatanie pozyskiwanych z pewnej odmiany agawy. Ich naturalny kolor jest ziemisty z jasnoczerwonymi odcieniami, chociaż przy użyciu obecnych barwników możemy uzyskać dywany o wielu kolorach i wzorach.

Ekologiczny wybór
Dywany są ważnym elementem wystroju naszego domu i istnieje niezliczona ilość możliwości, od dywanów o długim włosiu po dywany okrągłe, idealne do pokoi dziecięcych. Jednak warto podkreślić, że dywany sizalowe są jednym z najbardziej ekologicznych wyborów. Sizal jest materiałem naturalnym i jest pozyskiwany ze specjalnego gatunku agawy. Uprawiany jest w Meksyku oraz Brazylii i jest używany m.in. do produkcji dywanów, które mają wiele zalet. Nic dziwnego, że dywany sizalowe stały się tak popularne na całym świecie.

Szeroki wybór dywanów sizalowych pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do każdego wnętrza: salonu, tarasu, balkonu, wejścia, korytarzy…

Zewnętrzne
Dodaj szyku tarasowi lub patio z meblami chłodzącymi i miłym dywanem z sizalu. Połóż u podnóża drzwi piękną matę sizalową o oryginalnym i zabawnym wyglądzie, aby powitać gości.

Dywany sizalowe do salonu
Dywan sizalowy można umieścić w salonie i połączyć go z innym detalem wykonanym z innego włókna naturalnego, np. z fotela bujanego lub wiklinowego stelaża na czasopisma.

Zalety dekoracji dywanami sizalowymi:

  • Dywany te są ekologiczne i naturalne, więc nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego;
  • Są bardzo wytrzymałe, ponieważ nie tracą włókien jak inne dywany z długim włosiem;
  • Dywany sizalowe są ekonomiczne, otrzymujemy więc korzystny stosunek jakości do ceny;
  • Można je modyfikować na zamówienie, więc możesz wybrać model pasujący idealnie do wybranego miejsca.

Czyszczenie dywanów z sizalu
Wykładziny te są bardzo odporne na zabrudzenia, a ich czyszczenie jest bardzo łatwe, wystarczy tylko szczotkować. Biorąc to pod uwagę, posiadanie w domu dywanu sizalowego nie oznacza dla ciebie żadnej dodatkowej pracy. Ale co jeśli zdarzy się jakaś katastrofa i zostaną poplamione? Niewielkie plamy można usunąć dobrze ścierając je korkiem lub gumką.

Jeśli to nie wystarczy, bądźcie spokojni, ale działajcie szybko. Płyny powinny być usuwane z dywanów jak najszybciej, zanim zostaną wchłonięte i uwięzione we włóknach. Specjalna ściereczka do sizalu (lub kokosa) szybko wchłonie płyny. Do suszenia włókien można użyć suszarki do włosów, jak również ręczników.

Dywany sizalowe są coraz częściej wybieraną opcją pokrycia podłóg. Ekologia nie jest już przejściową modą, a stylem życia. Warto więc podjąć ekologiczne zmiany w życiu codziennym!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMłody mężczyzna nie dawał znaków życia. Uratowali go strażnicy miejscy
Następny artykułZagrają w debla