Strona główna Temat dnia Dom Seniora Marconi w pełnej gotowości. Wznowiono przyjęcia nowych pensjonariuszy

Dom Seniora Marconi w pełnej gotowości. Wznowiono przyjęcia nowych pensjonariuszy

0

Świdnicki Dom Seniora Marconi po zażegnaniu sytuacji związanej z pojawieniem się COVID-19 w placówce, funkcjonuje już w pełnej gotowości. Wznowiono zarówno odwiedziny u pacjentów, jak i nowe przyjęcia. Jak wyglądają obecnie procedury w ośrodku?

Oświadczenie Domu Seniora Marconi w Świdnicy:

Szanowni Państwo,

Sytuacja zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami pokazała nam i nadal pokazuje, iż koronawirus jest i jak twierdzą epidemiolodzy oraz lekarze specjaliści z zakresu medycyny zakaźnej, z pewnością pozostanie z nami jak co roku analogiczny wirus grypy. Przez ostatnie tygodnie jako jedna z pierwszych placówek opiekuńczych, nauczyliśmy się pracować w jego środowisku zachowując szczególne środki ostrożności i jeszcze bardziej zwiększoną czujność w obszarze pierwszych objawów i możliwości pojawienia się COVID-19.

Ze swojej strony zapewniamy wszystkim naszym pracownikom bardzo bezpieczne warunki pracy, komplet środków ochrony osobistej – kombinezony barierowe, przyłbice, maseczki FFP2, FFP3, gogle, rękawice – gwarantując ochronę zdrowia własnego oraz wszystkich naszych Podopiecznych. Mamy zbudowany stały i stabilny Personel, który nie dzieli pracy pomiędzy innymi placówkami medycznymi. Zaimplementowaliśmy kolejne nowe i niezbędne procedury w tym procedurę odwiedzin Seniorów i przyjęć nowych Podopiecznych oraz procedurę kwarantanny i testów na obecność koronawirusa dla nowych Pracowników oraz Pensjonariuszy tak, aby po przejściu nowych wytycznych mogły takie osoby dołączyć bez obawy o zakażenie innych do naszej Placówki.

Zespół kierujący Domem Seniora Marconi po zażegnaniu sytuacji związanej z pojawieniem się COVID-19 w placówce, aktualnie przekazuje swoje doświadczenie i dzieli się zdobytą w trakcie epidemii wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi osobami kontaktującymi się w tej sprawie tak, aby w podobnych Domach opieki personel wraz z osobami zarządzającymi byli przygotowani na ewentualność pojawienia się zakażenia i skutecznej z nim walki. Ostatnie tygodnie pokazały nam, iż podstawą w tej walce z koronawirusem jest stabilny i stały Personel, wprowadzenie rygorystycznych procedur używania środków ochrony osobistej, zachowania i przestrzegania bezpieczeństwa osób przebywających w placówce oraz bezpośredni i stały kontakt zarówno ze służbami sanitarnymi jak również pogotowiem ratunkowym, szpitalami zakaźnymi i jednoimiennymi. 

Aktualnie zorganizowaliśmy pracę naszej Placówki tak, aby ograniczyć ryzyko zakażeń do minimum, a jeśli się ono pojawi, chcemy mieć 100% gwarancji, iż poradzimy sobie z problemem. Wierzymy, że ta kompetencja, którą pozyskaliśmy dzięki współpracy z Lekarzami oraz pracownikami Sanepidu, którzy nam i naszym Seniorom dali nieocenione wsparcie w walce z wirusem, z czasem będzie kolejnym argumentem, abyście Państwo nadal ufali nam i mogli pozostawiać swoich bliskich w naszych rękach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Podopiecznych oraz Państwu – wszystkim rodzinom naszych Seniorów, od 15.06.2020r. wznowiliśmy odwiedziny w Domu Seniora Marconi w Świdnicy. W tym celu przygotowaliśmy specjalne miejsce wraz ze środkami ochrony osobistej do bezpiecznych spotkań tak, aby uchronić Seniorów oraz Personel przed zakażeniem koronawirusem.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych Podopiecznych oraz pracowników Domu Seniora Marconi, dlatego przygotowaliśmy w tym celu dla Państwa możliwość odpłatnego nabycia jednorazowych środków ochrony osobistej będących niezbędnym wyposażeniem w trakcie odwiedzin.

W celu umówienia się na wizytę ze swoimi bliskimi w Domu Seniora Marconi bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z Recepcją Domu Seniora pod nr tel :• 0048 887 533 111• 0048 74 851 88 55

W związku z ustabilizowaniem sytuacji epidemicznej w Domu Seniora Marconi oraz przygotowaniem i wprowadzeniem procedury przyjęć nowych Pensjonariuszy, która zakłada m.in. przyjmowanie Seniorów tylko z ważnym nie starszym niż 72h wynikiem negatywnym testu na COVID-19 oraz umieszczenie Podopiecznych do momentu wykonania ponownego testu w pojedynczych pokojach na odrębnym piętrze, zaopiekowanych przez dedykowany dla tej strefy personel, serdecznie zapraszamy do kontaktu z Recepcją Domu Seniora Marconi pod nr : • 0048 887 533 111• 0048 74 851 88 55, gdzie otrzymacie Państwo wyczerpujące informacje na temat przedmiotowej procedury oraz niezbędne dokumenty związane z przyjęciem do naszej placówki.

Serdecznie pozdrawiamy
Zespół Domu Seniora MARCONI

/oprac. AN/
/Materiały nadesłane/

Poprzedni artykułKtoś potrzebował drobnych? Biletomat kompletnie zniszczony
Następny artykułDzieci z rodzin zastępczych obdarowane tabletami