Strona główna 112 42-latek kradł prąd

42-latek kradł prąd

0

Do 5 lat więzienia grozi 42-letniemu mieszkańcowi gminy Świdnica, który próbując zaoszczędzić na rachunkach za prąd, nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej.

zdjęcie ilustracyjne

25 czerwca funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy, realizując ustalenia własne, „odwiedzili” 42-letniego mieszkańca gminy Świdnica, gdzie ujawnili nielegalne przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym sposobem 42-latek doprowadził prąd do swojego mieszkania – mówi Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – dodaje Ząbek.

Rzecznik świdnickiej komendy przypomina przy tym, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, co z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem – nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJaki pomnik powinien stanąć na skwerze Kaczyńskiego? Ostatni moment na udział w konsultacjach
Następny artykułKto na prezydenta RP? [WYNIKI SONDY]