Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica 100 lat pani Eugenii z Mokrzeszowa

100 lat pani Eugenii z Mokrzeszowa

1

17 czerwca pani Eugenia Kubińska z Mokrzeszowa świętowała swoje setne urodziny. W imieniu szanownej Jubilatki życzenia od premiera RP, wojewody dolnośląskiego i wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek odebrał wnuk Grzegorz.

Eugenia Kubińska urodziła się w 1920 r. w miejscowości Stare Miasto na Ukrainie. Miała czterech braci. W wieku 20 lat wyszła za mąż za Władysława Kubińskiego w miejscowości Podhajce. Z ich związku urodziło się dwóch synów. Mąż pani Eugenii w czasie II wojny światowej pełnił funkcję kaprala. W 1945 r. osiedlili się w Mokrzeszowie. Niestety, ich małżeństwo nie trwało długo, ponieważ mąż zmarł w wieku 36 lat.  Pani Eugenia to wieloletnia członkini Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych. Od czasu osiedlenia się we wsi Mokrzeszów prowadziła gospodarstwo rolne, które po latach przekazała synowi. Jubilatka doczekała się 6 wnuków i 11 prawnuków.

Praca i ptasie mleczko to recepta na długowieczność pani Eugenii – mówił z uśmiechem jej wnuk. – Jak tylko minie pandemia koronawirusa to babcia z pewnością pochwali się co jeszcze jest jej sekretem na tak długie życie – podkreślał.

Eugenia Kubińska jest siódmą mieszkanką w dotychczasowej historii gminy Świdnica, która obchodzi setne urodziny.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułPionierka Ziemi Świdnickiej wyróżniona tytułem „Zasłużonej dla miasta” [FOTO]
Następny artykułKino w Świdnicy od jutra otwarte [REPERTUAR]