Strona główna 112 Za rażące przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy na 3 miesiące

Za rażące przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy na 3 miesiące

0

Kolejnych trzech kierowców straciło prawa jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Świdniccy policjanci w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali kolejnych trzech kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, zostali ukarani zgodnie z taryfikatorem, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zatrzymany na terenie gminy Świdnica. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Hyundai na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 111 km/h, czyli jechał aż o 61 km/h za szybko – wskazuje Ząbek. Pozostali dwaj kierowcy jechali z prędkością 105 km/h.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułStylowe biuro – najnowsze trendy i praktyczne wskazówki
Następny artykułNadal można korzystać z zasiłku opiekuńczego na dziecko