Strona główna 112 Za nadmierną prędkość pożegnali się z prawem jazdy

Za nadmierną prędkość pożegnali się z prawem jazdy

0

117 km/h, 116 km/h to prędkości, z jakimi w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się dwóch kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

11 maja ok. godz 10:00, na terenie gminy Dobromierz  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki Ford Transit. 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 117 km/h, czyli aż o 67 km/h przekroczył dozwolony limit.
Również na terenie gminy Dobromierz pół godziny później mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. 50-letni mieszkaniec Strzelina, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędził  samochodem marki Peugeot z prędkością 116 km/h czyli aż o 66 km/h przekroczył dozwolony limit.
/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykuł„Miłośnik” iglaków namierzony przez kamery monitoringu
Następny artykułCzwarta ofiara koronawirusa w powiecie świdnickim