Strona główna 112 Za brawurową jazdę zostali bez prawa jazdy

Za brawurową jazdę zostali bez prawa jazdy

0

128 km/h i 103 km/h to prędkości, z jakimi w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się dwóch kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy.

26 maja br ok. godz 07:00, na terenie Jaworzyny Śląskiej  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki Opel Astra. 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 128 km/h, czyli aż o 78 km/h przekroczył dozwolony limit.

Tego samego dnia tj. 26 maja br ok godz. 21.00 na terenie miasta Świdnicy, mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędził  samochodem marki Ford Fiesta z prędkością 103 km/h, czyli aż o 53 km/h przekroczył dozwolony limit.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, zostali ukarania mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.
/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułNowy skwer na wjeździe do Marcinowic
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Przybywa wyzdrowień