Strona główna Wydarzenia WORD-y przywracają egzaminy na prawo jazdy kategorii B

WORD-y przywracają egzaminy na prawo jazdy kategorii B

0

11 maja Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego na Dolnym Śląsku przywrócą egzaminy na prawo jazdy kategorii B i T.  Już 4 maja – po przerwie spowodowanej obecną sytuację epidemiczną – wznowione zostało przeprowadzanie egzaminów dla kategorii A, A1, A2, AM, C, C+E i D.

Dyrektorzy dolnośląskich WORD-ów nie stwierdzili dotychczas zakłóceń w przebiegu egzaminów oraz zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa egzaminowanych oraz pracowników WORD-ów. W związku z tym zarząd województwa dolnośląskiego wyraził zgodę na możliwość przywrócenia egzaminów na kat. B oraz T od 11 maja.

Nasze ośrodki bardzo starannie przygotowały się do pierwszego dnia ponownego przyjęcia kandydatów na kierowców. Jeśli kolejne dni wykażą, że przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy nie stanowi zagrożenia i ośrodki będą stosować zalecane środki ostrożności, to nie widzę przeszkód, by od 11 maja mogły zostać przywrócone testy na kolejne kategorie prawa jazdy – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Kategoria B prawa jazdy to obecnie najpopularniejsza kategoria wybierana przez kandydatów na kierowców. Aby egzaminy mogły się bezpiecznie odbywać, do czasu unormowania sytuacji w kraju, ich liczba w ciągu dnia będzie mniejsza, a ośrodki będą pracować na dwie zmiany. Używane będą także środki zabezpieczające i dezynfekujące pojazdy oraz pomieszczenia, a przed egzaminem zdającemu zostanie zbadana temperatura ciała. – Powoli chcemy przywracać normalność w tym zakresie, oczywiście z zachowaniem należytych środków zabezpieczających. Biorąc pod uwagę popularność kategorii B na prawo jazdy, chcemy zapewnić kandydatom na kierowców możliwie szybki powrót do zdawania egzaminów – zaznacza Myrda.

/UMWD, opr. mn/