W drugim odcinku teatralnego serialu „Alchemia teatralna TV”, nawiązując do tradycji teatru telewizji, kontynuujemy naszą wprawę w absurdalny świat purnonsensowej anglosaskiej poezji.Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl w sieci.
Reżyser Juliusz Chrząstowski wraz z montażystą Kamilem Gąszowskim zabierają nas tym razem w świat mediów, któremu podstawiają krzywe zwierciadło. Gafy, wpadki na wizji, emocje, które biorą górę nad profesjonalizmem, wprawiające w konsternację sondy uliczne, goście lekceważący scenariusz, niekończące się uczone dyskusje, ledwo tylko maskowane zniechęcenie — wszystko to znamy z rzeczywistości, ale tutaj, skoncentrowane, ma efekt prawdziwie wybuchowy, a humor miesza się z refleksją nad naszą rzeczywistością.
Więcej o projekcie na stronie sok.com.pl
Premiera nowego odcinka już w czwartek 21 maja o godz. 18.00 na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury, Alchemii teatralnej oraz na portalu Facebook oraz na jego kanale na YouTube.
Pierwszy odcinek obejrzeć można tutaj.
/ŚOK/

![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-238x178.jpg)
![Najpiękniejsze kartki świąteczne na wystawie w Świdnicy. Wszystkie wykonały dzieci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-swiateczne-kartki-2025-238x178.jpg)

![Strażacy uwalniali lisa ze… zderzaka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/lis-w-zderzaku-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-11-100x75.jpg)


![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)

![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)