Strona główna 112 Policja apeluje do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną jazdę

Policja apeluje do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną jazdę

1

Wiosenna, słoneczna pogoda sprawiła, że na drogach można zauważyć wzmożony ruch motocyklistów. O wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę zaapelowała do nich świdnicka policja.

Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu – przypomina Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Każdy kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem znacznie przekraczając dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie – dodaje.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. – Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg – zaznacza rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/