Strona główna Sport Piłka nożna Świdniczanie z licencją na grę w III lidze

Świdniczanie z licencją na grę w III lidze

1

Fantastyczne wieści z Opolskiego Związku Piłki Nożnej dotarły do Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Biało-zieloni bez żadnego problemu spełnili wszelkie wymogi licencyjne i jako jedyny potencjalny beniaminek grupy trzeciej III ligi piłkarskiej mogą spać spokojnie! Pozostaje oczywiście część sportowa i szykowanie się do barażu z Apisem Jędrzychowice. 

Podczas ostatniego posiedzenia komisji licencyjnej Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który będzie w sezonie 2020/2021 prowadził rozgrywki III ligi, licencję przyznano następującym podmiotom:

1. GKS Pniówek 74 Pawłowice Śląskie
2. BTS Rekord Bielsko Biała
3. TS Gwarek Tarnowskie Góry
4. Górnik Zabrze S.S.A.
5. ROW 1964 Rybnik
6. Ruch Chorzów
7. Miedź Legnica
8. MKS Piast Żmigród
9. Zagłębie Lubin
10. MKS Kluczbork
11. Stal Brzeg
12. LZS Starowice Dolne
13. Lechia Zielona Góra
14. MKS Polonia-Stal Świdnica
15. Ruch Zdzieszowice
16. Polonia Bytom

Jak na razie “spać spokojnie” nie może dwójka dotychczasowych trzecioligowców, którzy nie widnieją w obecnym zestawieniu: Ślęza Wrocław i Foto-Higiena Błyskawica Gać, a także żaden z czwartoligowców prócz biało-zielonej świdnickiej ekipy: Warta Gorzów Wielkopolski, Apis Jędrzychowice, KS Polonia Nysa, GKS Szombierki Bytom i LKS Goczałkowice-Zdrój. Świdniczanie udowodnili, że z powodzeniem chcą walczyć na każdym froncie i w obecnej sytuacji mogą skupić się tylko na rywalizacji sportowej i walce w meczach barażowych. Jesteśmy jedynym czwartoligowcem, który przeszedł gęste sito licencyjne.

/MDvR/