Strona główna Wydarzenia Strzegom Przebudowa podwórza w centrum Strzegomia zakończona

Przebudowa podwórza w centrum Strzegomia zakończona [FOTO]

0

Przebudowa jednego z największych podwórek w Strzegomiu – zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Świdnicką, Boh. Getta, Krótką, Rynkiem i Ogrodową – została ukończona. Wspólnoty mieszkaniowe kończą jeszcze budowę boksów na śmieci – informuje Urząd Miejski w Strzegomiu.

O remont podwórza mieszkańcy występowali od wielu lat. – Inicjatorami remontu podwórka byli radni Rady Miejskiej w Strzegomiu: Monika Kozłowska i Cezary Włodarczyk, którzy złożyli wnioski w tej sprawie do Budżetu Obywatelskiego na lata 2017 i 2018. (…) Zgodnie z protokołem czynności z liczenia głosów i wyboru projektów zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom na 2017 r. na zadanie p.n. Remont i modernizacja podwórka położonego w centrum miasta między ulicami Boh. Getta, Świdnicką, Krótką, Ogrodową a Rynkiem oddano 348 na 599 głosów ważnych, co niewątpliwie świadczy o zaangażowaniu mieszkańców w projekt i znajomości zadania – informował portal Swidnica24.pl w lutym 2020 roku zastępca burmistrza Wiesław Witkowski. Sposób realizacji inwestycji wzbudził sprzeciw jednego z mieszkańców, który wskazywał m.in. na małą ilość zieleni i miejsc postojowych. Zastępca burmistrza wskazywał na wiele korzystnych zmian, związanych m.in z nowymi ciągami komunikacyjnymi, nowymi ławkami, oświetleniem i nową aranżacją zieleni. Brak satysfakcjonującej liczby miejsc postojowych tłumaczył warunkami technicznymi. – Nie było możliwości zaprojektowania nowych miejsc postojowych, gdyż przepisy wskazują minimalne odległości miejsc postojowych od granic działek oraz od okien. Modernizacja tego podwórka jest kontynuacją wyremontowanych już wcześniej przyległych ulic oraz parku „Strzegomskie Planty”, rewitalizacji terenów parku przy ul. Kasztelańskiej wzdłuż Strzegomki, gdzie przy ul. Św. Tomasza wybudowano duży parking dla okolicznych mieszkańców – informował w lutym zastępca burmistrza.

Modernizacja tego podwórka jest kontynuacją wyremontowanych już wcześniej przyległych ulic oraz parku „Strzegomskie Planty”, a także rewitalizacji terenów wzdłuż Strzegomki i parku przy ul. Kasztelańskiej. Koszt ostatniego etapu przebudowy podwórka wyniósł ok. 595 tys. zł – podaje Urząd Miejski.

/opr. red./
Zdjęcia UM w Strzegomiu

Poprzedni artykułPrzejazd na Wałbrzyskiej do (częściowego) remontu
Następny artykułStracił prawo jazdy i pieniądze. Zyskał punkty karne