Strona główna 112 Policyjny pościg w Pszennie. Pasażer próbował zjeść posiadaną marihuanę

Policyjny pościg w Pszennie. Pasażer próbował zjeść posiadaną marihuanę

1

Dwóch 24-latków wpadło w ręce świdnickiej policji po pościgu, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w Pszennie. Przed sądem odpowie teraz nie tylko kierowca osobowego Audi, który na widok radiowozu usiłował uciekać, ale też pasażer auta, który miał przy sobie narkotyki.

Do zdarzenia doszło w piątek 22 maja 2020 roku około północy. Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego świdnickiej komendy w miejscowości Pszenno zauważyli jadący samochód osobowy marki Audi, którego kierujący na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. W związku z tym policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej i wyjaśnieniu przyczyny takiego zachowania kierowcy. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierującym, który szybko został zatrzymany. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas tej interwencji podejrzenie policjantów wzbudziło również nerwowe zachowanie pasażera, który w pewnym momencie wsadził sobie “coś” do ust. 24-latek wpadł na niebanalny pomysł i postanowił zjeść susz roślinny koloru zielono-brunatnego, który posiadał przy sobie. Funkcjonariusze przeprowadzili jego kontrolę osobistą. Wtedy ujawnili kilka porcji suszu roślinnego, który przebadano na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty w sprawie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/