Strona główna Bez kategorii Pierwsza praca – co warto wiedzieć, rozpoczynając karierę zawodową?

Pierwsza praca – co warto wiedzieć, rozpoczynając karierę zawodową?

0

W życiu każdego człowieka nadchodzi moment zakończenia przygody z edukacją i wejścia na rynek pracy. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem kariery zawodowej?

Praca zgodna z oczekiwaniami, jak ją znaleźć?
Wybierając kierunek studiów, zazwyczaj pragniemy, by dał nam on gwarancję stabilnego zatrudnienia w wymarzonym zawodzie. Kończąc etap edukacji, musimy zabrać się za poszukiwania etatu, który nie tylko zaspokoi nasze potrzeby finansowe, ale też pozwoli na spełnienie zawodowych aspiracji. Od czego warto zacząć?

  • Pozyskanie doświadczenia – zdecydowanie najtrudniejszy krok w początkach naszej kariery. Doświadczenie warto zdobywać już w trakcie studiów, np. podejmując pracę w trakcie wakacji, lub działając w wolontariacie.
  • Skompletowanie wiedzy i umiejętności – zanim zaczniemy przeglądać oferty pracy, warto zastanowić się, w jakim miejscu chcemy widzieć się przez następnych kilka lat, i czy posiadane przez nas umiejętności są wystarczające do aplikowania na dane stanowisko.
  • Przygotowanie CV – Dokument, który ma zadecydować o tym, czy pracodawca zainteresuje się naszą aplikacją, powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje o wykształceniu, doświadczeniu oraz umiejętnościach.
  • Dodatkowe kwalifikacje – studia to nie wszystko, szukając pracy, warto nieustannie poszerzać swoją wiedzę np. poprzez kursy zawodowe lub naukę języków obcych.

Gdzie szukać pierwszej pracy?
Szukanie pierwszej pracy bywa kłopotliwe. Brak doświadczenia i znajomości nie musi oznaczać mniejszych szans, na znalezienie satysfakcjonującego stanowiska. Serwisy internetowe, takie jak Pracuj.pl, dają ogromne możliwości osobom, rozpoczynającym karierę zawodową. Praca w pobliżu miejsca zamieszkania, w interesującym nas zawodzie, to coś jak najbardziej osiągalnego. Posiadając prawidłowo wykonane CV, możemy aplikować do wielu firm za pośrednictwem portalu. Wysłanie kilku zgłoszeń zazwyczaj skutkuje zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

/Artykuł sponsorowany/

 

Poprzedni artykułJak będą przebiegać egzaminy i rekrutacja do szkół? Minister edukacji przedstawił szczegóły
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Brak nowych zakażeń, 15 ozdrowieńców ze Świdnicy