Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

0

Świdniccy policjanci zatrzymali w czwartek kolejnych trzech kierowców, którzy o 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierujący stracili już prawo jazdy, zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

28 maja około godziny 16.00, na terenie gminy Strzegom funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi. 33-letni mieszkaniec Świdnicy w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 101 km/h, czyli aż o 51 km/h przekroczył dozwolony limit – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dwie godziny później na terenie Świdnicy, mundurowi zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym poruszali się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. – Około godziny 19.20, 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się samochodem marki Audi z prędkością 109 km/h, a tym samym o 59 km/h przekroczył dozwolony limit. Kwadrans później również na terenie Świdnicy zatrzymany został 56-letni mieszkaniec Wałbrzycha w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 56 km/h – mężczyzna na terenie miasta jechał z prędkością 106 km/h – wylicza Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułTo już piąty rok bez Kuby! [VIDEO]
Następny artykułÓsma ofiara koronawirusa w powiecie świdnickim