Strona główna 112 Narkotyki zamiast ciastek i butów

Narkotyki zamiast ciastek i butów

0

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających, z których można by uzyskać ponad 415 porcji handlowych.

Fot. KPP w Świnicy

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc na terenie miasta Świebodzice działania przeciwko przestępczości narkotykowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 21-latka oraz 23-latka, podejrzanych o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.
W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzn funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń w pudełku po ciastkach ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczona biała substancja to amfetamina.
W trakcie dalszego przeszukania w kolejnym pomieszczeniu w pudełku po butach policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością suszu w kolorze szaro-zielonym, białą skrystalizowaną substancję i tabletki. Po przebadaniu tych substancji na testerze narkotykowym okazało się, że susz to marihuana, biała skrystalizowana substancja to metamfetamina, natomiast tabletki to ecstasy. Nielegalny towar trafił do depozytu, a mężczyźni do policyjnego aresztu. W sprawie usłyszeli już zarzuty, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./