Trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny, który miał spaść ze zbocza na terenie kopalni Skalimex w Sobótce. Na miejscu są cztery jednostki straży pożarnej z powiatu świdnickiego.
Mapy google
Strażacy otrzymali zgłoszenie o 18.20. Zawiadamiający Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 informował o człowieku, który zsunął się ze zbocza, wpadł do wody na dnie wyrobiska i nie wypłynął.
Jak poinformował ok. 20.50 mł. asp. Paweł Szydłowski z PSP w Świdnicy, mężczyzna nie przeżył. Na głębokości ok. 5 metrów zaplątał się w korzenie i nie mógł wypłynąć. Strażacy chcą wydostać ciało z wody.
Na miejscu pracuje również specjalistyczna jednostka ratownictwa wodnego z Legnicy.
Aktualizacja: Zmarły to 28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.
/red./







![Oszust ze sporą gotówką w bieliźnie. Wyłudzał pieniądze od seniorów metodą „na wypadek” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-28-100x75.jpg)

![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)