Strona główna 112 Marketowi złodzieje w rękach policji. Wśród nich dwóch mieszkańców powiatu świdnickiego

Marketowi złodzieje w rękach policji. Wśród nich dwóch mieszkańców powiatu świdnickiego

0

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w jednym z wałbrzyskich marketów dokonali kradzieży różnego rodzaju napojów alkoholowych o wartości prawie 600 złotych. W gronie rabusiów znalazł się 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który był poszukiwany celem odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe.

Do rabunku doszło w minionym piątek w jednym z marketów przy ulicy Moniuszki w Wałbrzychu. Czteroosobowa grupa mężczyzn dokonała kradzieży różnego rodzaju napojów alkoholowych o wartości prawie 600 złotych. Sprawcy zostali zatrzymani. – Podejrzani mężczyźni to 21 i 22-latek – obaj zamieszkali w Wałbrzychu, a dwóch kolejnych to 25-latek i 38-latek – mieszkańcy powiatu świdnickiego. W trakcie przeprowadzanych działań operacyjnych policjanci odzyskali również część skradzionego alkoholu – wyjaśnia Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Podczas dalszych czynności procesowych u 38-latka mundurowi ujawnili marihuanę i amfetaminę. Ponadto po sprawdzeniu zatrzymanych mężczyzn w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek jest poszukiwany przez inną jednostkę policji do obycia kary 4 miesięcy pozbawiania wolności za przestępstwa narkotykowe – dodaje Głowacka-Kijek. Więcej na sumieniu miał także 21-letni wałbrzyszanin, któremu udowodniono dokonanie na początku maja kradzieży alkoholu w jednym z marketów na terenie Świdnicy. W tym przypadku wartość skradzionego towaru oszacowano na kwotę ponad 500 złotych.

Wszyscy zatrzymani poznali się do zarzucanych czynów. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułPociągi pospieszne wrócą do Świdnicy?
Następny artykuł2056 zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku, kolejne dwa przypadki w powiecie