Strona główna Sport Piłka nożna Losowanie już w najbliższy czwartek

Losowanie już w najbliższy czwartek

1

Punktualnie w samo południe w czwartek, 21 maja w siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu odbędzie się losowanie gospodarza pierwszego meczu barażowego o awans do makroregionalnej III ligi. W decydującym starciu Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica walczyć będzie z Apisem Jędrzychowice. 

Wcześniej poznaliśmy już daty meczów. Do konfrontacji dojdzie w sobotę, 27 czerwca i we wtorek, 30 czerwca. Czwartkowe losowanie wyłoni gospodarza pierwszego spotkania. Rewanż rozegrany zostanie oczywiście na terenie przeciwnika. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej umożliwił przedstawicielom obu klubów udział w wideokonferencji z tego wydarzenia.

To przypomnijmy niezwykle ważny moment dla świdnickiej piłki nożnej. Zmagań seniorów na szczeblu makroregionalnym składającym się z minimum czterech województw nie byliśmy świadkami od kilkudziesięciu lat. W połowie lat sześćdziesiątych Polonia Świdnica występowała w śląskiej III lidze, ale spadła do ligi regionalnej. Kolejny dobry okres to lata dziewięćdziesiąte. Nasi piłkarze byli bliscy awansu do II ligi i wdrapania się na szczebel ogólnopolski. Niestety ta sztuka się nie udała. Po raz kolejny walczyliśmy w sezonach 2007/2008 i 2008/2009. Świdniczanie przegrali dwa baraże o awans do II ligi, najpierw z Czarnymi Żagań, a następnie Zagłębiem Sosnowiec. Teraz Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica może zapisać swoją nową, piękną historię. Stawką jest awans do zreformowanej kilka lat temu III ligi, która jest już rozgrywkami makroregionalnymi, skupiającymi drużyny z następujących województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego. Piłkarskim kibicom nie trzeba zapewne przedstawiać niektórych grających tam drużyn: Ruchu Chorzów, Polonii Bytom, Rekordu Bielsko Biała, ROW-u Rybnik, czy choćby walczących również o awans w barażu Szombierek Bytom.

/MDvR/

Poprzedni artykułUkrywała amfetaminę w zamrażarce
Następny artykułCzy szukać pomocy prawnej na forum internetowym? Poradnik dłużnika