Strona główna Sport Piłka nożna Apis bez licencji, potencjalni rywale biało-zielonych rezygnują…

Apis bez licencji, potencjalni rywale biało-zielonych rezygnują…

1

Ostatnie dni przyniosły kolejne wieści dotyczące sezonu 2020/2021 rozgrywek grupy trzeciej piłkarskiej III ligi. Barażowy rywal Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica, czyli Apis Jędrzychowice (mistrz grupy zachodniej IV ligi) wciąż nie uzyskał licencji na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. 

 Przypomnijmy, że w sezonie 2020/2021 rozgrywki grupy trzeciej III ligi prowadzić będzie Opolski Związek Piłki Nożnej. Podczas posiedzenia komisji licencyjnej, które odbyło się w ostatnią środę, 22 maja całą procedurę pomyślnie przeszło 16 podmiotów. W tej grupie nie znalazła się dwójka dotychczasowych trzecioligowców – Ślęza Wrocław i Foto-Higiena Gać, a także większość czwartoligowców. Jedynym klubem z niższej klasy rozgrywkowej starającym się uzyskać licencję na grę w III lidze, który pomyślnie przeszedł sito licencyjne byli właśnie świdniczanie. Przedstawiciele komisji nie przyznali tego dnia licencji Apisowi Jędrzychowice, Warcie Gorzów Wielkopolski, Polonii Nysa, Szombierkom Bytom i LKS-owi Goczałkowice Zdrój.

Kluby w trakcie kolejnego tygodnia musiały uzupełnić braki i w większości przypadków ta sztuka się udała. Komisja licencyjna pozytywnie zweryfikowała dokumenty Ślęzy Wrocław, Foto-Higieny Gać, Warty Gorzów Wielkopolski, Polonii Nysa, Szombierek Bytom i LKS-u Goczałkowice Zdrój. Jedynym klubem bez licencji jest obecnie rywal biało-zielonych, czyli Apis Jędrzychowice. Mistrz grupy zachodniej IV ligi ma prawo odwołać się od tej decyzji do Komisji Odwoławczej. W sezonie 2020/2021 jest to Lubuski Związek Piłki Nożnej.

To nie koniec nowości w grupie trzeciej piłkarskiej III ligi. Stało się to, o czym mówiono coraz głośniej od kilku dni. Z występów w III lidze zrezygnowały dwa kluby z terenu województwa opolskiego – Ruch Zdzieszowice i LZS Starowice Dolne. Drużyny przystąpią najprawdopodobniej do rozgrywek opolskiej IV ligi.

Obecny skład grupy trzeciej III ligi: 

 1. Polonia Bytom
 2. Ruch Chorzów
 3. MKS Kluczbork
 4. Rekord Bielsko Biała
 5. Gwarek Tarnowskie Góry
 6. Pniówek Pawłowice Śląskie
 7. Górnik II Zabrze
 8. Lechia Zielona Góra
 9. Ślęza Wrocław
 10. Foto-Higiena Gać
 11. Miedź II Legnica
 12. ROW 1964 Rybnik
 13. Stal Brzeg
 14. Zagłębie II Lubin
 15. Piast Żmigród
 16. Warta Gorzów Wielkopolski
 17. Polonia Nysa
 18. Szombierki Bytom / LKS Goczałkowice Zdrój
 19. Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica / Apis Jędrzychowice *

* Komisja odmówiła przyznania licencji klubowi Apis Jędrzychowice. Od powyższej decyzji przysługuje prawo pisemnego odwołania do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych gr. 3 III ligi za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych w nieprzekraczalnym terminie 5 dni od dnia doręczenia niniejszej decyzji po uprzednim wniesieniu kaucji odwoławczej.

/MDvR/