Strona główna Wydarzenia Świdnica Alpiniści na wieży ratuszowej. Wielkie porządki przed sobotnim otwarciem

Alpiniści na wieży ratuszowej. Wielkie porządki przed sobotnim otwarciem [FOTO]

3

Od soboty mieszkańcy i turyści będą mogli ponownie odwiedzić świdnicką wieżę ratuszową oraz wejść na tamtejszy taras widokowy. Trwają właśnie ostatnie prace porządkowe przed ponownym udostępnieniem obiektu – myciem okien i zegarów zajęli się alpiniści.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, ponowne udostępnienie wieży wiązać się będzie z wprowadzeniem specjalnych zasad. – Wieżę ratuszową zwiedzać będzie można samodzielnie, nie dotyczy to jednak rodzin. Wstęp dozwolony będzie jedynie w maseczkach, a po wejściu należy zdezynfekować ręce. Zaleca się również noszenie rękawiczek ochronnych. W obiekcie będzie mogło przebywać jednorazowo maksymalnie 10 osób. Należy także zachować bezpieczną odległość 2 metrów od siebie. Z windy na parterze będą mogły jednocześnie korzystać dwie osoby, a z windy na II piętrze cztery osoby (nie dotyczy to rodzin) – informują przedstawiciele LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

Od soboty czynna też będzie świdnicka informacja turystyczna. Tam również przebywać będzie można jedynie w maseczkach. – W lokalu obowiązuje zakaz ich ściągania. Zaleca się także noszenie rękawiczek ochronnych. Po wejściu do lokalu należy zdezynfekować ręce. Towar podawać będzie wyłącznie sprzedawca. W Informacji Turystycznej przebywać będzie mogła tylko 1 osoba – zaznaczają członkowie lokalnej organizacji turystycznej.

/mn/

Poprzedni artykuł75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Symboliczne obchody w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułTrzecia ofiara koronawirusa w powiecie świdnickim. Trzy kolejne osoby zakażone, w tym dwoje dzieci