Strona główna Kultura „Akwarelowe wyzwania”. Pierwsza po przerwie wystawa w Galerii Fotografii

„Akwarelowe wyzwania”. Pierwsza po przerwie wystawa w Galerii Fotografii [FOTO]

0

Jeszcze bez wernisażu i przy zachowaniu szczególnych zasad sanitarnych, w świdnickiej Galerii Fotografii zaprezentowana została wystawa prac wykonanych przez uczestników warsztatów akwarelowych prowadzonych przez Miłosza Nosiadka.

Z uwagi na trwającą epidemię warsztaty nie mogły być odbywać się w zwyczajnym trybie, dlatego uczestnicy przystąpili do „akwarelowych wyzwań” w swoich domach. – Nowi adepci sztuki malowania farbami wodnymi otrzymywali każdego tygodnia od mistrza kolejne tematy, które miały pomóc rozwijać im nowe umiejętności i doskonalić technikę, po czym otrzymywali komentarze i wskazówki pozwalające im jeszcze skorygować, wyszlifować swoją wizję. Ostatnim, a zarazem najbardziej wymagającym, z tematów był portret – opisują przedstawiciele Świdnickiego Ośrodka Kultury.

O tym, w jaki sposób warsztatowicze podeszli do przedstawionym im zadań, można się przekonać odwiedzając Galerię Fotografii, która 12 maja – po długiej przerwie spowodowanej zamknięciem instytucji kultury – wznowiła działalność. Galeria czynna jest od wtorku do soboty w godz. 12.00-16.00. Zwiedzanie odbywa się pojedynczo z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa (maseczki, użycie płynu dezynfekującego).

/ŚOK, opr. mn/

Poprzedni artykułCzwarta ofiara koronawirusa w powiecie świdnickim
Następny artykułDobre powietrze – lepsze życie