Strona główna 112 17 kierowców ukaranych mandatami po policyjnej akcji

17 kierowców ukaranych mandatami po policyjnej akcji

0

22 wykroczenia popełnione przez kierujących stwierdzono podczas policyjnej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którą przeprowadzono w czwartek na drogach powiatu świdnickiego.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu zna prawie każdy, jednak jak pokazują policyjne statystyki nie wszyscy się do nich stosują. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego świdniccy policjanci na drogach naszego powiatu cyklicznie prowadzą różnego rodzaju działania oraz akcje prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa w ruchu – mówi Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.

21 maja funkcjonariusze świdnickiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których największą grupę ujawnionych wykroczeń stanowiły te popełniane przez kierujących pojazdami, w tym również te zaistniałe w stosunku do „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Były to m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, czy też nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych – wskazuje Ząbek.

W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili 22 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami. Na 17 kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli mandaty karne, a w 5 przypadkach w stosunku do kierujących zastosowano pouczenia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZielone światło dla dalszych prac nad miejskim programem dofinansowania in-vitro. Burzliwa dyskusja nad złożoną petycją
Następny artykułSiódma ofiara koronawirusa w powiecie świdnickim