Strona główna Wydarzenia Świdnica Zdjęcia parafian rozwieszone w pustych ławach. Ujęcia z zamkniętego Kościoła Pokoju obiegły...

Zdjęcia parafian rozwieszone w pustych ławach. Ujęcia z zamkniętego Kościoła Pokoju obiegły światowe media

4

Wykonane w świdnickim Kościele Pokoju fotografie przedstawiające opustoszałe z powodu epidemii koronawirusa ławy kościelne oraz porozwieszane w nich zdjęcia parafian, opublikowane zostały przez szereg mediów ogólnopolskich i zagranicznych. Symboliczne ujęcia ze świątyni wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO zestawione zostały m.in. z fotografiami zamkniętego placu Świętego Piotra w Watykanie i papieża Franciszka odprawiającego nabożeństwo bez udziału wiernych.

Pusta bazylika Świętego Piotra i pusty ewangelicki Kościół Pokoju w Świdnicy w czasie Wielkanocy – między innymi te symboliczne zdjęcia obiegły światowe media. Znalazły się w serwisach mediów takich jak Der Spiegel, Washington Post, czy też Financial Times. Wśród mediów ogólnopolskich o inicjatywie proboszcza Kościoła Pokoju wspomniały m.in. telewizja Polsat i radio RMF FM.

Nic nie zastąpi żywej rozmowy i bezpośredniej obecności, ale odpowiedzialność każe nam postępować w ten sposób. Żeby jednak nie mieć poczucia, że kościół jest zupełnie pusty, w ławkach rozłożymy zdjęcia parafian – zapowiadał przeszło trzy tygodnie temu ks. bp Waldemar Pytel, który z uwagi na trwającą epidemię zdecydował o zamknięciu kościoła, jednocześnie zachęcając do śledzenia nabożeństw za pośrednictwem internetu. Od tego czasu kościelne ławy zaczęły wypełniać się zdjęciami wiernych.

/opr. mn/

Poprzedni artykułZmarł przy pawilonie na ul. Łukasińskiego
Następny artykułBiskup Dec w Wielkanoc o pandemii koronawirusa: upada mit o wszechpotędze nauki i techniki