Strona główna Temat dnia Sprawdź teksty piosenek Madonny

Sprawdź teksty piosenek Madonny

0

Muzyka jest wszechobecna w współczesnym społeczeństwie. Dzięki rozwojowi technologii możemy rozkoszować się swoimi ulubionymi piosenkami gdziekolwiek jesteśmy. Każdy z nas obecnie posiada osobisty telefon komórkowy, który jest najprostszym sposobem na słuchanie muzyki, potrzebna nam jest jedynie para słuchawek. Obecnie nie musimy nawet wgrywać plików z piosenkami na nasze urządzenie, jak to miało miejsce wcześniej. Duża dostępność darmowych programów do streamowania muzyki sprawia, że słuchanie stało się proste i bezproblemowe.

Madonna – królowa popu
Madonna, a dokładnie Madonna Louise Ciccone to legendarna amerykańska piosenkarka popowa, ale również, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, tancerka, aktorka, producentka filmowa, reżyserka, scenarzystka, projektantka mody, pisarka, przedsiębiorca i filantropka. Uznawana jest za ikonę popkultury, która przełamuje bariery obyczajowe i wzbudzała w swoim czasie wiele kontrowersji. Zaliczana jest do grona najpopularniejszych muzyków w historii. To właśnie dzięki swoim osiągnięciom w przemyśle muzycznym nazywana jest „Królową Popu”. Madonna została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa za sprzedanie swoich nagrań w liczbie ponad 335 milionów egzemplarzy, co czyni ją kobietą z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Ponadto jest najbardziej dochodową solistką w kwestii koncertów, członkinią Rock and Roll Hall of Fame oraz laureatką niemal 300 nagród, w tym siedmiu Grammy i dwudziestu MTV Video Music Awards.

Swój debiut Madonna odbyła w Nowym Jorku jako tancerka oraz członkini zespołów, a w 1982 roku rozpoczęła karierę jako solowa piosenkarka, otwierając swoją dyskografię w 1983 roku, wydając pierwszy album zatytułowany „Madonna”. Szybko zdobyła międzynarodową popularność, stając się jedną z największych gwiazd na rynku muzycznym. Jej albumy sprzedawały się w wielomilionowych nakładach, zaś single stawały się przebojami na całym świecie. Zaprezentowała nowatorskie podejście do dziedzin teledysku i koncertu, zwracając uwagę na ich widowiskowość i teatralność. Od początku kariery Madonna jest również aktorką filmową i teatralną, choć  mimo zdobycia Złotego Globu jej kreacje przeważnie spotykały się z krytyką, a sama artystka zdobyła rekordową liczbę dziewięciu Złotych Malin. W 2002 porzuciła aktorstwo, w późniejszych latach debiutując w innych profesjach związanych z filmem. Na przełomie lat wokalistka miała wiele topowych hitów na swoim koncie, nie tylko z gatunku pop ale również R&B czy też muzyki elektronicznej. Jeżeli chcesz sprawdzić tekst jednej z jej największych piosenek „Like A Virgin” sprawdź na Tekstpiosenki.net

Artykuł został przygotowany z portalem SPOKEO z Stare Babice

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMaseczki ochronne na twarz – teraz to konieczność! Co trzeba wiedzieć?
Następny artykułŚwidnickie Recenzje Muzyczne kończą nabór w sobotę