Strona główna Sport Inne Rekordowy budżet Programu „KLUB”

Rekordowy budżet Programu „KLUB”

0

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zdecydowała o zwiększeniu środków przeznaczonych na Rządowy Program „KLUB” z 42 milionów do rekordowej kwoty ponad 55 milionów złotych. Dzięki temu, ministerialnym wsparciem może zostać objętych 12 tysięcy szkoleniowców oraz 5 tysięcy klubów sportowych.

Zdecydowałam o zwiększeniu środków na program „KLUB” z uwagi na trudną sytuację trenerów i instruktorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, związaną z pandemią koronawirusa. Wiem, że to właśnie dzięki klubowym szkoleniowcom swoje wielkie sportowe kariery rozpoczęło wielu wybitnych zawodników. Poza zwiększeniem środków, zmianie uległy też zasady ich wydatkowania. Każdy klub sportowy wsparty przez ministerstwo sportu, będzie mógł przeznaczyć całą kwotę dofinansowania na wynagrodzenie dla trenerów i instruktorów – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Rządowy Program „KLUB” to wsparcie małych i średnich klubów sportowych. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Przedmiotem dofinansowania są wynagrodzenie szkoleniowców, organizacja obozów sportowych i zakup sprzętu sportowego. Beneficjentami Programu są kluby sportowe pracujące z dziećmi i młodzieżą do 18. tego roku życia. W 2019 roku ministerstwo sportu wsparło 3885 małych i średnich klubów sportowych.

Tradycyjnie swoich szans na dodatkowe środki szuka wiele klubów ze Świdnicy i z terenu powiatu świdnickiego. W ubiegłym roku o dodatkowe środki finansowe aplikowało trzynaście świdnickich klubów. Po dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych udało się sięgnąć siedmiu instytucjom. Byli to: Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, Akademia Piłkarska Świdnica, UKS Judo Świdnica, Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, Miejski Klub Siatkówki Polonia Świdnica, MKS Polonia Świdnica – akrobatyka sportowa. Błędy formalne wyeliminowały następujące podmioty: Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate, Uczniowski Klub Sportowy Świdnica, Klub Szachowy Gambit MDK Świdnica, Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica, Klub Sportowy Neptun Świdnica i Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica.

W związku z epidemią koronawirusa, Ministerstwo Sportu wydłużyło termin składania wniosków z 15 marca do 9 kwietnia 2020 roku. Obecnie kluby czekają na rozstrzygnięcia, które nastąpić mają do 4 czerwca.

/MDvR/

Poprzedni artykułSprawdzaj swoją sportową wiedzę
Następny artykułZakażenia SARS-CoV-2 w powiecie świdnickim. Pierwszy przypadek w gminie Świdnica