Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym

Pędzili w terenie zabudowanym

0

Kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Świdniccy policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

2 kwietnia tuz przed godz 16.00, na terenie gminy Dobromierz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Renault. 44-letni mieszkaniec Wałbrzycha w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 111 km/h, czyli aż o 61 km/h przekroczył dozwolony limit – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia na terenie gminy Strzegom, również w godzinach popołudniowych – tuż przed 18.00, mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 km/h, pędził swoim autem 114 km/h, czyli aż o 74 km/h przekroczył dozwolony limit – dodaje Ząbek

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Ponadto stracili swoje prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

/KPP Świdnica, opr. mn/