Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Od soboty wraca Eko Targowisko w Pszennie

Od soboty wraca Eko Targowisko w Pszennie

0

Po zimowej przerwie i w nowej rzeczywistości dotyczącej zachowania wymaganych środków bezpieczeństwa w najbliższą sobotę, 2 maja w Pszennie swoją działalność wznawia Eko Targowisko.

Dla kupujących targowisko czynne będzie w każdą sobotę, z wyjątkiem świąt przypadających na ten dzień od godziny 8.00. Sprzedaż artykułów spożywczych powinna odbywać się zgodnie z wymogami zawartymi w odrębnych przepisach, a w szczególności zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i żywienia oraz jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

Zarówno sprzedający, jak i kupujący mają obowiązek zakrywania twarzy. Obowiązuje także nakaz utrzymywania bezpiecznej odległości. Limit osób przebywających jednocześnie na targu, to 4 osoby na 1 stanowisko handlowe (nie wliczając sprzedawców). Każdy sprzedawca ma obowiązek obsługi w rękawiczkach oraz posiadać w miejscu handlu płyn do dezynfekcji rąk, dostępny również dla kupujących.

Opłata targowa pobierana będzie przez inkasenta. Dowodem uiszczenia opłaty jest pokwitowanie wystawione przez inkasenta, które należy zachować do kontroli i posiadać stale przy sobie w miejscu sprzedaży. Za sprzedaż przy zajęciu placu pod stoisko lub towar przeznaczony do sprzedaży, niezależnie od branży za 1 m2 -3 zł; przy sprzedaży z przyczepy, samochodu, platformy – 10 zł; przy sprzedaży z wozu konnego – 6 zł; przy sprzedaży z wózka ręcznego, roweru – 3 zł; przy sprzedaży obnośnej z ręki, kosza – 3 zł; przy sprzedaży ze stołu – za 1 m2 powierzchni stołu – 3 zł

Przy sprzedaży z ręki, koszów, stoisk, wozów konnych, przyczep, pojazdów samochodowych, poza przypadkami określonymi w ust. 1, ustala się dzienną stawkę opłaty targowej w wysokości 50 zł. Terminem płatności opłaty targowej jest dzień, w którym dokonywana jest sprzedaż. Obowiązek wniesienia opłaty targowej powstaje z chwilą przystąpienia do wykonywania sprzedaży.

Więcej informacji

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Ochrony Środowiska i Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji pod numerami tel. 748521226, 748523067 wew. 310,311,312,313 w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Serdecznie zapraszamy! Pszenno, ul. Kolejowa 1 (teren boiska sportowego). Sobota 2 maja godz. 8.00

Poprzedni artykułCo z miejskimi fontannami podczas epidemii? Sanepid wydał zalecenia
Następny artykułNie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w radiowóz. Kolizja na wyjeździe ze Świdnicy