Strona główna Temat dnia Oczyszczalnie w ogrodzie

Oczyszczalnie w ogrodzie

0
Przydomowa oczyszczalnia ścieków może pojawić się wszędzie tam, gdzie dany teren nie jest przyłączony do sieci kanalizacyjnej.
Oczyszczalnie w ogrodzie
Przydomowa oczyszczalnia ścieków może pojawić się wszędzie tam, gdzie dany teren nie jest przyłączony do sieci kanalizacyjnej.

Na rynku jest wiele rodzajów oczyszczalni, których jedną z zalet jest ozdabianie naszego ogrodu. Wpływ, jaka oczyszczalnia będzie odpowiednia mają także warunki wodno-gruntowe, które zdecydują o sposobie usuwania ścieków z gospodarstwa domowego. Ważne jest również to, czy dana działka ma bądź nie ma możliwości podłączenia do ogólnej sieci kanalizacyjnej. Duża część osób rozważająca zamontowanie przydomowej oczyszczalni ścieków zastanawia się w jaki sposób zagospodarować powierzchnię wokół domu, jak i również w miejscu ogrodu czy też działki. Nie ma z tym większego problemu, ponieważ firmy montujące oczyszczalnie oferują swoje usługi także w tym zakresie.

Oczyszczalnie trzcinowe
Idealnym rozwiązaniem zapewniającym aspekty ekonomiczne, lecz i również estetyczne terenu wokół domu będzie oczyszczalnia trzcinowa nazywana też korzeniową. Oczyszczalnie roślinne mają wiele zalet. Można je montować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i ogrodach, szkołach, hotelach, gospodarstwach agroturystycznych czy też zakładach pracy.

Wygląd takiej oczyszczalni trzcinowej idealnie wkomponowuje się w przestrzeń na działce. Istotny jest fakt, że oczyszczoną wodę można wykorzystać ponownie m.in. do podlewania ogrodu. Uważa się, że system oczyszczalni jest jednym ze sprawniejszych. Filtr porasta trzcina, stąd jej nazwa, a wypływająca woda może zostać zagospodarowania powtórnie bądź odprowadzona do gruntu.

Oczyszczalnia wkomponowana w ogród
Tego typu oczyszczalnie są na ogół zalecane gospodarstwom agroturystycznym, hotelom umiejscowionym na uboczach miast czy wsiach, a także właścicielom domków jednorodzinnych. Z wyjątkiem oczyszczalni trzcinowych wyróżnia się oczyszczalnie ogrodowe. Dobór roślin zależy od jakości ścieków, warunków klimatycznych oraz wyglądu danego miejsca, w którym ma powstać oczyszczalnia. Oczyszczalnie ogrodowe posiadają sporo więcej zalet, a co najważniejsze, są świetną alternatywą dla szamba oraz kupowania do niego bakterii.

Tego rodzaju oczyszczalnie przyczyniają się do tworzenia nowych siedlisk roślin i drobnych zwierząt. Różne systemy korzeniowe powodują, że skuteczność oczyszczania ścieków zwiększa się. Nie dość, że mają estetyczny wygląd, to dodatkowo nie wydzielają uciążliwych zapachów. Są odporne na wahania ilości ścieków.

Ogólnie rzecz ujmując, stworzenie oczyszczalni w ogrodzie sprawia, że cała konstrukcja nie jest widoczna dla oka, co czyni to miejsce jeszcze piękniejszym. W dodatku niedawno stworzono specjalne pokrywy, które sprawiają, że oczyszczalnie jeszcze bardziej stają się niewidoczne w terenie. Wkomponowanie oczyszczalni w ogród jest możliwe dzięki wypełnieniu go korą, kamieniami czy też trawą.

Oczyszczalnie ścieków można zamawiać tutaj:

INFORMACJE KONTAKTOWE

BIURO:

ul. Malwowa 3
62-200 Gniezno
tel. 602 37 88 00
E-mail: [email protected]
NIP: 784-188-90-85

ODDZIAŁ POZNAŃ:

ul. Jugosłowiańska 52b/6
61-157 Poznań
tel. 531 80 88 60
E-mail: [email protected]

www.: http://primeko.pl/kontakt/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Stan na 24 kwietnia
Następny artykułUchwała o dotacjach dla zabytków wycofana z porządku obrad sesji Rady Miejskiej w Świdnicy