Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowe parkingi w Lubachowie i pod urzędem gminy

Nowe parkingi w Lubachowie i pod urzędem gminy

0

Z myślą o miłośnikach turystyki pieszo-rowerowej w sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie powstał nowy parking. To właśnie z tego miejsca czerwonym szlakiem można dotrzeć na Zamek Grodno, czy Kanciarski Buk. Kolejne 28 nowych miejsc parkingowych jest już dostępnych przy Urzędzie Gminy Świdnica.

Parking w Lubachowie o pow. 500 m2 wykonano z kostki betonowej z odwodnieniem. Nowe miejsca parkingowe polepszą infrastrukturę Szkolnego Schroniska Młodzieżowego i będą służyć miłośnikom turystyki pieszej i rowerowej.

Z kolei przy Urzędzie Gminy Świdnica, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy i klientów urzędu, wybudowano nowy parking na 28 miejsc. Tym samym liczba dostępnych miejsc parkingowych zwiększyła się i wynosi obecnie 51. Sposób utwardzenia nawierzchni kostką granitową został podyktowany lokalizacją w strefie ochrony konserwatorskiej. Zarówno dotychczasowy jak i nowy parking znajdują się w bliskim sąsiedztwie urzędu, zatem rodzice z małymi dziećmi oraz osoby starsze nie będą musiały przechodzić przez jezdnie.

Łączna wartość obu inwestycji wyniosła blisko 235 tys. zł.

/UG Świdnica, opr. mn/