Strona główna Temat dnia Nowatorskie metody leczenia w medycynie estetycznej – jak wykorzystywane są komórki macierzyste...

Nowatorskie metody leczenia w medycynie estetycznej – jak wykorzystywane są komórki macierzyste w zabiegach upiększających?

0
Wraz z rozwoje nauki i medycyny, na rynku pojawiają się coraz to nowsze metody walki z oznakami starzenia się naszego organizmu – przede wszystkim skupione na skórze.

Pacjentom oferowane są zabiegi bezpieczne, małoinwazyjne, których rezultaty są naprawdę świetnie i często odwracalne, a co za tym idzie, możliwe do korekcji, gdy występują jakieś problemy. Od coraz bardziej popularnej kirolipolizy po zbiegi wykorzystujące najnowsze metody leczenia, takie jak użycie komórek macierzystych, zabiegi medycyny estetycznej stają się bezpieczne i dostępne dla coraz szerszej grupy ludzi.

W tym artykule dowiesz się więcej na temat komórek macierzystych, o których cudownych wręcz właściwościach wiemy coraz więcej.

Komórki macierzyste – cudowni pomocnicy
Komórki macierzyste występują w organizmie człowieka i są to bardzo wyspecjalizowane komórki. Mianowicie, zdolne są one do nieograniczonej liczby podziałów oraz do zmiany w dowolne inne komórki występujące w organizmie człowieka, co sprawia, że znajdują one zastosowanie właśnie tam, gdzie wymagana jest jakaś naprawa, regeneracja. Dzięki ich pomocy, w naszym organizmie zachodzą ważne procesy odnowy, które umożliwiają nam normalne funkcjonowanie. Te właśnie właściwości komórek macierzystych przykuły uwagę świata nauki i umożliwiły na rozwój całej gałęzi w medycynie, jaką jest medycyna regeneracyjna. Okazję do działania zauważono także w medycynie estetycznej, w której komórki zaczęto wykorzystywać do zabiegów odmładzających.

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem komórek macierzystych
Komórki macierzyste wykorzystuje się przy zabiegach regenerujących, które mają poprawić znacząco kondycję skóry, jej poziom nawilżenia, jędrności i witalności. Używanie w tym celu komórek macierzystych pochodzących od samego dawcy jest niezwykle bezpieczne – nie występuje tutaj ryzyko odrzucenia materiału czy możliwość uczulenia. Dodatkowo, komórki są niezwykle skuteczne, dlatego ta metoda daje bardzo dobre rezultaty.

Najczęściej, komórki wykorzystuje się przy redukcji zmarszczek, likwidacji rozstępów oraz blizn, redukcji łysiny i ogólnym ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry, zwłaszcza na twarzy, okolicach dekoltu, szyi oraz dłoniach, gdzie oznaki starzenia się skóry są najbardziej widoczne.

Metody pobierania komórek macierzystych z organizmu dawcy
Przy zabiegach medycyny estetycznej, materiał pobiera się z tkanki tłuszczowej dawcy bądź ze szpiku kostnego. Obie metody są w pełni bezpieczne dla dawcy. Zabieg pobierania komórek i przygotowywania ich do ponownego wstrzyknięcia trwa zazwyczaj kilka godzin. Następnie, komórki zostają zaaplikowane w miejsca objęte kuracją. Sam zabieg nie powoduje skutków ubocznych – od razu po jego zakończeniu można powrócić do normalnego funkcjonowania.

Więcej szukaj na https://drmarcinnowak.pl/oferta/komorki-macierzyste/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTym razem wnuczek był prawdziwy. 24-latek okradł swojego dziadka
Następny artykułBrak reakcji na śmietnisko nad rzeką?