Strona główna Wydarzenia Narzędzia do domowego warsztatu. Jakie wybrać?

Narzędzia do domowego warsztatu. Jakie wybrać?

0
W każdym domu warto mieć swój mały warsztat, w którym będziemy przechowywać niezbędne narzędzia. Pomogą nie tylko wbić gwóźdź czy powiesić obraz, ale także pozwolą dokonywać mniejszych i większych napraw. Które narzędzia ręczne i elektronarzędzia warto mieć w domowym warsztacie?

Dlaczego warto mieć w domu narzędzia?
Nawet jeśli nie jesteś typem złotej rączki i nie preferujesz samodzielnych napraw, warto abyś miał/miała w domu swój mały warsztat narzędziowy. Młotek, kombinerki czy śrubokręty pozwolą poradzić sobie z mniejszymi usterkami czy pracami montażowymi. Dzięki nim możemy też samodzielnie powiesić dekoracje, przykręcić coś czy poprawić nieco sytuację cieknącego kranu przed przyjazdem hydraulika. To są czynności, które każdy z nas powinien bez problemu wykonać sam.

Kupno narzędzi do domu to długoterminowa inwestycja, ponieważ dobrej jakości sprzęt posłuży nam wiele lat. Warto przy tym pamiętać, że nie musimy kupować wszystkich narzędzi naraz. Wyposażenie warsztatu warto kompletować stopniowo i inwestować w narzędzia lepszej jakości. Zresztą, samodzielne drobne naprawy to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i praktyczne, a przy tym rozwijające. Zobacz, które narzędzia ręczne i elektronarzędzia uznaliśmy za najbardziej niezbędne w domowym warsztacie.

Narzędzia w wyposażeniu domowego warsztatu
Na pewno niezbędne narzędzia to takie, z pomocą których poradzimy sobie z typowymi usterkami i naprawami. Będzie to więc:

  • młotek − niezbędny do wbijania i podważania gwoździ; dobrze jest zaopatrzyć się w co najmniej dwa modele o różnych wielkościach, czyli młotek mały i duży.
  • śrubokręt − płaski oraz krzyżowy do dwóch rodzajów śrub.
  • wkrętak instalacyjny − czyli próbnik instalacji elektrycznych pozwalający sprawdzić, czy w gniazdku jest prąd. – https://www.ebmia.pl/4731-wkretaki-plaskie
  • wielofunkcyjne szczypce – czyli kombinerki; pomocne w cięciu, podtrzymywaniu i odkręcaniu. – https://www.ebmia.pl/4714-szczypce-i-sciagacze
  • Klucze płasko-oczkowe − najlepiej w kilku rozmiarach.
  • obcęgi – dzięki nim możemy łatwiej podważać i wyjmować drobne przedmioty.
  • latarka − skorzystamy z niej, gdy w domu siądzie prąd.
  • miarka − inaczej calówka/metrówka służąca do wykonywania pomiarów.
  • poziomica − dzięki niej równo powiesimy półki czy obrazy, przydaje się też do wielu prac wykończeniowych. – https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/narzedzia-porady/poziomica/
  • nożyk introligatorski − służy do cięcia kartonów, tapet, papieru, skóry itd. –

Poza narzędziami w warsztacie muszą znaleźć się też drobne elementy, takie jak kołki, śruby, gwoździe, nakrętki itd. Ponadto jeśli chcesz rozbudować swój zestaw, przydatne będą również elektronarzędzia. Tu oczywiście podstawą jest wiertarka, wkrętarka, szlifierka oraz zestaw wierteł do różnego typu materiału (betonu, drewna, metalu).

Narzędzia do domowego warsztatu. Podsumowanie
Podsumujmy wszystko na temat narzędzi w domowym warsztacie. Dlaczego warto w nie inwestować? Istnieje co najmniej kilka dobrych powodów. Po pierwsze oszczędzamy pieniądze, ponieważ przy drobniejszych naprawach czy pracach montażowych nie musimy płacić fachowcom. Po drugie w Internecie od ręki są praktyczne poradniki i tutoriale (filmiki instruktażowe), które przeprowadzą nas przez daną czynność krok po kroku. Po trzecie samodzielne naprawianie rzeczy w domu daje dużo satysfakcji.

W przypadku wyboru narzędzi warto postawić na samym początku na jakość. Wyposażenie domowego warsztatu powinno być dostosowane od poziomu naszych umiejętności. Na początku wystarczą podstawowe narzędzia ręczne, takie jak młotek, obcęgi, kombinerki oraz śrubokręty, a także np. wkrętarka elektryczna. Dopiero wraz z rozwojem naszych umiejętności możemy rozbudowywać nasz zestaw o bardziej zaawansowane narzędzia.

Wysokiej jakości narzędzia znajdziesz w sklepie techniczno-narzędziowym EBMIA.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOdzyskali skradzioną koparkę. Zarzuty dla 42-latka z powiatu świdnickiego
Następny artykułCo z miejskimi fontannami podczas epidemii? Sanepid wydał zalecenia