Strona główna Temat dnia Maseczki ochronne wielorazowe obowiązkowe od 16 kwietnia – Sprawdź gdzie kupisz

Maseczki ochronne wielorazowe obowiązkowe od 16 kwietnia – Sprawdź gdzie kupisz

0

16 kwietnia wchodzi kolejny nakaz w związku z trwającą w Polsce epidemią koronawirusa. Od czwartku każda osoba powinna dostosować się do nakazu zakrywania ust i nosa.

Maseczki wielokrotnego użytku – dlaczego ich noszenie jest tak ważne?
To prawda, że maseczki powinny być stosowane przez osoby chore, żeby chronić innych przed zarażeniem. Nowy obowiązek jednak dotyczy wszystkich. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu – nie wiemy kto jest zarażony koronawirusem. Bardzo duża część zarażonych przechodzi chorobę bezobjawowo – mogą być chorzy nawet o tym nie wiedząc! Wirus jednak jest bardzo groźny dla osób z osłabioną odpornością, dla osób, które chorują na inne przewlekłe choroby oraz dla starszych. Chcąc dbać o bezpieczeństwo każdej napotkanej osoby, wychodząc z domu – nałóż maseczkę ochronną na twarz!

Maseczki ochronne wielorazowe – możesz kupić z filtrem lub bez!
Maseczki możesz teraz kupić w wielu sklepach internetowych. Poza ceną na pewno warto zwrócić uwagę na ich jakość! Kupując maseczkę zwróć uwagę z jakiego materiału zostały wykonane – w sklepie internetowym SensiStore możesz znaleźć maseczki wielokrotnego użytku uszyte w 100% z bawełny. Taka bawełniana maseczka jest naturalną tkaniną, dlatego nie podrażnia twarzy – w momencie, gdy spędzasz w niej kilka godzin dziennie na przykład w pracy, to bardzo ważne! Bawełniana maseczka jest też hipoalergiczna i możesz swobodnie przez nią oddychać. Dodatkowo sklep ten posiada maseczki jednowarstwowe oraz dwuwarstwowe z miejscem na filtr! Do takiej maseczki wielokrotnego użytku z filtrem w SensiStore możesz dokupić zestaw wkładek flizelinowych!

Maseczki ochronne wielorazowe – jak ich używać?
Zarówno maseczki jednorazowe jak i wielorazowe nosi się tak samo – trzeba dokładnie zakryć usta i nos tak, aby materiał przylegał do twarzy – gumki należy dokładnie założyć za uszy lub związać je z tyłu głowy. Maseczki ochronne jednorazowe są najczęściej używane w szpitalach. Ty możesz zaopatrzyć siebie i swoją rodzinę w maseczki ochronne wielorazowe. Są one zdecydowanie tańsze – jednorazowo za sztuką zapłacisz więcej, ale maseczki jednorazowe musisz zmieniać co godzinę! Maseczki ochronne wielorazowe na twarz po każdym użyciu powinieneś wyprać co najmniej w 60 stopniach i wyprasować. Z tego powodu warto zakupić chociaż 2 sztuki.

Maseczki w różne wzory i kolory – czy to ma sens?
Wiele osób wyśmiewa kolorowe tkaniny zakrywające twarz. W noszeniu takich maseczek nie ma jednak nic złego – wręcz przeciwnie! Do widoku zakrytych ust i nosa na pewno będziemy musieli przyzwyczaić się na dłuższy czas. Zwykłe jednorazowe lub białe bawełniane maseczki kojarzą nam się często ze smutnymi szpitalnymi korytarzami. Dlaczego więc nie umilić sobie tego widoku? Zacznijmy się uśmiechać mimo sytuacji, która jest dla nas wszystkich trudna! – przekonuje sklep SensiStore.

Czy maseczki uchronią nas przed koronawirusem?
Maseczki ochronne wielorazowe nie chronią przed wirusem w 100%, ale zdecydowanie warto je stosować jako środek zapobiegawczy obniżając potencjalne zagrożenie wynikające z kontaktu z nosicielami i zmniejszyć odruchowe dotykanie twarzy, co może skutkować zarażeniem. Zastanawiasz się co możesz jeszcze zrobić, żeby być bezpiecznym? Dbaj o higienę rąk, noś rękawiczki jednorazowe, używaj płynów antybakteryjnych i przede wszystkim #zostań w domu! Chroń siebie i bliskich!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTuje w ogniu. Nie było zagrożenia dla sąsiedniego budynku [FOTO]
Następny artykułOsadzeni zabrali się za szycie strojów ochronnych i maseczek