Strona główna 112 Libacja w ogrodzie różanym, zastawione śmietniki i opuszczony psiak. Interwencje straży miejskiej

Libacja w ogrodzie różanym, zastawione śmietniki i opuszczony psiak. Interwencje straży miejskiej

0

Od 27 marca do 2 kwietnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 97 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu. – W związku ze stanem epidemii, Straż Miejska w Świdnicy koncentruje się przede wszystkim na realizacji zadań związanych z zaistniałą sytuacją kryzysową. W związku z powyższym, zgłoszenia dotyczące innych zdarzeń mogą być realizowane z pewnym opóźnieniem – zaznaczają strażnicy.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

27 marca 2020 roku o godz. 12.06 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie zaniepokojonej mieszkanki Świdnicy, dotyczące grupy dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul.Polna Droga. W związku z wystąpieniem epidemii strażnicy przeprowadzili rozmowę z opiekunami oraz nakazali udanie się do miejsca zamieszkania.

28 marca 2020 roku o godz. 14.36 Nie wszyscy zgodnie z zaleceniem pozostają w domu. Operator monitoringu wizyjnego zauważył dwie osoby spożywające alkohol na terenie „Ogrodu Różanego” przy Alei Niepodległości. Interweniujący strażnicy nałożyli na koneserów trunków mandaty karne i przypomnieli o ogłoszonym w naszym kraju stanie epidemii.

30 marca 2020 roku o godz. 10.25 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie mieszkańca ul. Księcia Bolka, że w okolicach miejsca jego zamieszkania panuje duże zadymienie spowodowane prawdopodobnie spalaniem odpadów. Jak się okazało, nie stwierdzono spalania śmieci lecz doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce wezwano straż pożarną, która opanowała zagrożenie.

30 marca 2020 roku o godz. 10.50 pracownicy firmy zajmującej się wywozem odpadów komunalnych na ul. Saperów, zwrócili się do dyżurnego straży z prośbą o interwencję w stosunku do właściciela pojazdu, który blokuje dojazd do pojemników. Strażnikom udało się ustalić kierowcę, który przeparkował swoje auto. W sytuacji gdy większość mieszkańców pozostaje w domu i trudno znaleźć miejsce na parkingu takich przypadków odnotowujemy coraz więcej.

2 kwietnia 2020 roku o godz. 17.10 zaniepokojeni mieszkańcy jednego z bloków w centrum miasta powiadomili dyżurnego straży, że od dłuższego czasu na klatce schodowej przebywa pies ich sąsiada. Samotny mężczyzna od kilku dni miał kłopoty ze zdrowiem i nie otwiera drzwi. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że właściciel psa obecnie przebywa w szpitalu. Powiadomiono pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się zwierzęciem do czasu powrotu właściciela.

/SM Świdnica, opr. mn/