Strona główna Wydarzenia Kolekcje małych i tanich domów w cenie mieszkania

Kolekcje małych i tanich domów w cenie mieszkania

0
Kupić mieszkanie, czy może już stać nas na dom? To pytanie bardzo często pojawia się wśród inwestorów. Co więcej, większość z nich nie wierzy, że da się wybudować komfortowy dom, za który przyjdzie zapłacić tyle, co za średniej wielkości mieszkanie.
Kluczowy jest projekt
Przeglądając bogaty katalog pracowni architektonicznej DomoweKlimaty.pl, szybko można zauważyć, że ceny znacząco rosną wraz z metrażem. Najtańsze – z założeniem minimalnego kosztu zleconego – są propozycje zamykające się w metrażu użytkowym od 80 do 120 m². Inwestorzy muszą zatem wybierać spośród projektów mniejszych domów, często parterowych.

Oaza – dom za 255 tysięcy
Blisko 90 m² powierzchni użytkowej i ponad 165 m² zabudowy, a także niemal 30 m² strychu – tak wygląda jeden z ciekawych projektów o nazwie „Oaza”. Trzy sypialnie, dwustanowiskowy garaż, salon z wyjściem na taras, połączony również z kuchnią i przynależną do niej spiżarnią, a ponadto kotłownia, łazienka, toaleta, wiatrołap i niemal czternastometrowy hall. Taki dom można wybudować od fundamentów aż do stanu deweloperskiego plus, za mniej więcej 255 tysięcy. Co prawda plan ten zakłada wykorzystanie metody gospodarczej, ale jest jak najbardziej realny do wprowadzenia. Podobne projekty opisane są w osobnym artykule: „Projekty tanich domów o prostej bryle – dom do 250 tysięcy zł: marzenie czy rzeczywistość?”.

Mieszkanie, czy dom?
Dom to wolność, przestrzeń dookoła, brak problemów z parkowaniem, możliwość zorganizowania grilla na tarasie i większy metraż. Mieszkanie z kolei zapewnia brak kłopotów z utrzymaniem budynku i ogrodu, często lepszy dojazd do pracy i bliższą obecność centrów miast i miejsc kultury. Wybór domu powinien być podyktowany jednoznaczną chęcią poświęcenia się takiej opcji, zmianą stylu życia i zrozumieniem, że nieruchomość tego typu to nie tylko przyjemności, ale i pewne obowiązki oraz wydatki.

Dobra wiadomość jest taka, że dzięki gotowym i sprawdzonym projektom wybudowanie własnego domu w cenie nowego mieszkania jest jak najbardziej realnym scenariuszem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPożar lasu w Starym Jaworowie
Następny artykułPostojowe, zwolnienia ze składek. Jak sięgnąć po kolejne formy pomocy?