Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejne wsparcie dla świdnickiego pogotowia

Kolejne wsparcie dla świdnickiego pogotowia

1

1 kwietnia do Urzędu Miejskiego w Żarowie wpłynęła prośba dyrektora Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy o udzielenie wsparcia w zakresie zakupu środków ochrony indywidualnej dla pracowników oraz środków dezynfekujących.

Burmistrz Leszek Michalak podjął decyzję o przekazaniu z budżetu gminy pomocy finansowej w wysokości 10 000 złotych na zakup najbardziej obecnie potrzebnych środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych pogotowia w Świdnicy.

Z uwagi na trudną sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 nieustannie występuje konieczność udzielania pomocy ratunkowej na rzecz mieszkańców naszego regionu w stanie podwyższonej gotowości, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w tym również mieszkańców gminy Żarów. Wiąże się to z narażeniem zdrowia i życia każdego dnia przez pracowników Pogotowia. Mam świadomość, że środki te nie są wystarczające, by pokryć całość potrzeb pracowników medycznych, ale choć tak możemy podziękować Państwu za niezwykle ciężką pracę, którą wykonujecie dla nas wszystkich – napisał w piśmie do świdnickiego pogotowia burmistrz Leszek Michalak.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułCzteromiesięczna Maja cierpi na złośliwy nowotwór. Ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację
Następny artykułRzecznik Episkopatu: Niedzielę Palmową możemy obchodzić także w domach. Proponuje „wirtualną procesję z palmami”