Strona główna 112 Dymiąca wędzarnia, uszkodzona sygnalizacja na przejeździe. Interwencje straży miejskiej

Dymiąca wędzarnia, uszkodzona sygnalizacja na przejeździe. Interwencje straży miejskiej

0

Od 10 do 16 kwietnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 112 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

10 kwietnia 2020 roku o godz. 19.10 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania odpadów na ogrodzie zlokalizowanym za marketem „Biedronka” przy ulicy Klonowej. Skierowany na miejsce patrol stwierdził, że nie doszło do spalania odpadów. Właściciel działki wędził na święta swojskie wyroby używając do tego suchego drewna. Interwencję strażnicy zakończyli złożeniem życzeń spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

10 kwietnia 2020 roku o godz. 21.00 operator monitoringu wizyjnego zauważył w Zaułku Kupieckim dwie osoby spożywające alkohol. Skierowany na miejsce patrol stwierdził nie tylko naruszenie przepisów zakazujących spożywania alkoholu w miejscach publicznych, lecz również zasad przemieszczania się w okresie epidemii. Interwencję strażnicy zakończyli postępowaniem mandatowym.

15 kwietnia 2020 roku o godz. 17.15 operator monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę leżącego na schodach przy Placu Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Strażnicy szybko ustalili, że przyczyną takiego zachowania nie był nieszczęśliwy wypadek, lecz nadużycie alkoholu. Mężczyzna po zbadaniu przez lekarza trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań, gdzie po wytrzeźwieniu został ukarany za swój czyn mandatem karnym.

16 kwietnia 2020 roku o godz. 8.10 jeden z kierowców zgłosił dyżurnemu, iż od dłuższego czasu stoi na ulicy Bystrzyckiej przed przejazdem kolejowym. Cały czas załączona jest sygnalizacja świetlna (czerwona), natomiast rogatki są podniesione. W związku z podejrzeniem awarii rogatek, sprawę przekazano dyżurnemu ruchu stacji Świdnica Miasto. Na miejsce wysłano ekipę techniczną w celu sprawdzenia zgłoszenia i usunięcia awarii.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/